Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi baja a halnak?

Mi baja a halnak?

Figyelt kérdés

Van egy zöld díszmárnám, aki már kissé lehangolt volt a napokban, ma viszont már látom néha feküdni is és fellebegni a vízfelszín közelébe. Nem mutat semmilyen betegségre utaló tünetet azon kívül hogy szinte feketére színeződött el a méregzöld színe és ennyire apatikus, nem evett.

Gyanakszok a meleg vízre, mert ebben a kánikulában van hogy 28-29 fokra is felkúszik az akvárium hője (pedig 180 liter). Hűtöttem már jégkockákkal is, de úgy ítéltem meg hogy az ingadozó hőmérséklettel nagyobbat ártok így inkább hagyom csak hogy az éjszakai nyitott ablak hűtse le pár fokot. Néhány másik márna is többet pihen a növények közt, etetés után oxigénhiányos tüneteket mutatnak (nem konkrétan pipálnak csak sokat vannak felszín közelben).

Az akvárium 180 liter, Eheim pro 300 külső szűrő, heti 30 vízcsere. Alapból 24-25 fokos a víz, de amióta ezek a kánikulák vannak általában mindig több egy-két fokkal.

A lakói 15 db szumi (zöld és sima vegyesen) plusz egy anci a fenéken. Szépen növényesített.


Mi lehet a hal baja? Néztem a betegségeket de igazából csak a túlmelegedésre tudok gondolni ennyi tünet alapján. Megy egy légpumpa is pluszban amióta ilyen meleg van.



2017. jún. 26. 20:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Javíts ki, ha tévednék, de jól látom, hogy 60 literre ajánlott szűrőt használsz 180 literhez?


Igaz, hogy 180 liter halakból többet is elbírna, de ha a márnák kifejlettek, akkor ez simán lehet ammónia mérgezés.


Amúgy meg a márnák szeretnek a növények közt pihenni, "lógni" az aksiban, ezt bizonyos szintig nem gond.

Az aljzaton fekvés, elszíneződés, az már gond.

2017. jún. 27. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Bocsánat, elírtam és kihagytam a nevéből az "ecco" szót, szóval Eheim ecco pro 300 [link] elvileg háromszáz literig jó.

Sajnos mára a kérdéses hal elpusztult, kivéve próbáltam tüzetesen megvizsgálni de semmi változás nem volt rajta, se puffadt, se borzolt, se élősködők se semmi.

Egyébként igen amióta ezek a nagy melegek vannak gyakran pihennek a növények között, kevésbé élénkek de etetésre mindig bezsonganak, kivéve ezt az egy halat tegnap.

2017. jún. 27. 12:12
 3/9 A kérdező kommentje:
Ja és a márnák még nem kifejlettek, olyan 4 centi körüliek még csak. Az anci pedig olyan 7 centi körüli.
2017. jún. 27. 12:15
 4/9 bamboochatheone ***** válasza:
Ez a szűrő maximum 100 literre való és ahhoz is kellene egy powerhead hogy meglegyen a kellő vízmozgás.
2017. jún. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen, erre a szűrőre gondoltam.

Minőségi biológiai szűrőtöltettel (bio-rio, substrat pro) max 100 litert bír el.


Viszont 15 db 4 centis márna az 1 ancival közel sem terheli le a 180 liter, max a felét, úgyhogy hacsak nem volt valami baj a szűrővel (antibiotikumos kezelés, bármi az árt a lebontásnak)

akkor elvileg ezt még meg kellene oldania a szűrőnek.


Nem tudom, lehet ez az 1 gyengébb volt.


A kopoltyújukat figyeld, nem színeződik e el, mert akkor mégis ammóniamérgezés.

2017. jún. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kicsit reálisabban kalibrálja a szűrőket:

[link]

2017. jún. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Durva, nekem kétszáz literes akváriumhoz is ezt a szűrőt ajánlották volna, aztán mégis csak 180 literes lett így gondoltam ez bőven jó.

Lehet egyébként hogy gyengébb volt mert ha úgy veszem a többiekhez képest kisebb volt. Másoknál nincs elszíneződve semmi. Tényleg gondolkozok rajta hogy a meleg terheli meg őket ennyire.

2017. jún. 27. 16:05
 8/9 anonim ***** válasza:

Lehet.

Minden esetre a szűrőd nem sokáig fogja már bírni a gyarapodást, a közeljövőben elképzelhető egy enyhe, de állandó ammóniamérgezés, amitől a többi se fog úgy nőni, ahogy kéne, mert ez meggátolja.

Erre érdemes odafigyelni.

A hűtést esetleg a felszín ventilálásával lehet elősegíteni, gyorsabb párolgás gyorsabb hűlést eredményez.

Én pl pc ventilátorokkal fújom a felszínt.

Én csináltam a tetőt, be van építve.

2017. jún. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Lehet a későbbiekben cserélek egy erősebb szűrőre, vagy megtoldom még egy hasonlóval, köszönöm a segítséget!
2017. jún. 27. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!