Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kell e az akváriumba növény?

Kell e az akváriumba növény?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy már évek óta tervezzük az akváriumot.Ami nekünk tetszik az az Amazonas (biotop) akvárium, abból is az ami nincs tele növényekkel csak gyökerekkel.A kérdés lényege az hogy min 100l-es akvárium esetén működhet e úgy hogy max csak szobai futókát nevelünk benne (nem 1-2 szálat).Vagy ha szükséges akkor valameik Anubias fajt is még.+ a szűrőben ugye a bacik.Na ez így képes e eltüntetni az ammóniát?Azt olvastam amúgy hogy a futóka rengeteget felvesz a vízből és képes elnyomni a többi növényt.Ebből kifolyólag jött az ötlet hogy akkor sűrűn beültetnék vele az akváriumot.(tudom hogy víz alatt csak részben él meg)
2017. jún. 27. 15:20
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Az akvárium 100-as akar lenni
2017. jún. 27. 15:21
 2/14 anonim ***** válasza:

Attól függ mit szeretnél tartani az akváriumban. Ahogy nézegetem ezt a fajta akváriumtípust szinte mindegyikben látok valamennyi növényt. Én annak a híve vagyok hogy kell az akváriumba növény, viszont ha csak szobai futókával futtatjátok be és növesztitek ki az akváriumból az képes lehet felvenni annyi káros anyagot amennyit szükséges.

Amúgy miért nem szeretnétek növényt? Simán látszat miatt? Mert ha hosszú távúra szeretnétek a szobai futókát is azt is bele kell ültetni, csak kinöveszteni utána a levegőre, ennyi erővel meg igazán lehetne más növény is.

Ha viszont csersavas vizet szeretnétek ott kevesebb fény jut le az akvárium aljára és nem lesznek olyan életképesek a lenti növények megfelelő világítás nélkül.

2017. jún. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Azt úgy szokták, hogy a gyökerét lógatják bele, a növény maga az akváriumon kívül van.

De persze, működhet, de gondolkodhatsz amazonaszi békatutajban, kardfüvekben, vallisnériában stb. És nem is csak 1-féle amazonaszi biotóp van, itt nézegethetsz többfélét is ott élő növényekkel együtt: [link]

2017. jún. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Salx Narval ***** válasza:
100%
Jónak jó, de annyi mocsári növény van ami jó lenne ide, miért nem azok közül válogatsz, szebbnél szebb gyökérzettel rendelkeznek és remek vízszűrők. A mohák és páfrányok is illenek ide gyökerekre tekerve vagy lebegő növényként mint pl a kolokánok, vagy a moszatpáfrányok . Nem akarlak lebeszélni semmiről csak hát ezeknek mégis van valami közük a vízhez és nem kell velük vacakolni mint egy futókával.:D
2017. jún. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Rendben.akkor utána nézek hátha találok olyan növényeket amik a csersavasban kevés fénnyel elvannak.Ha nem találok akkor megpróbálom ezt a futókát.amúgy én láttam olyat hogy végig be volt futtatva az akvárium vele.lógtak mint az indák.Belül pedig szép hosszú gyökerei voltak.Nagyon megtetszett ezért érdekelt.
2017. jún. 27. 16:03
 6/14 A kérdező kommentje:
No.Nem találtam semmit sem növény téren.Milyen növény jó akkor ebbe a sötétes vízbe?
2017. jún. 27. 16:27
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Pedig én linkeltem is neked:

-South American Blackwater Creek - Rio Sucasari

PLANTS:

Sword plants, Vallisneria


-South American Blackwater Stream - Rio Negro

PLANTS:

Sword plants, Heteranthera, Ceratophyllum, Vallisneria, Cabomba


- Madre de Dios River

Echinodorus sp, grassy Vallisneria-like plant


- Oxbow lakes found along the Madre de Dios and Tambopata rivers in the Madre de Dios river system upstream of Puerto Maldonado.

Eichhornia, Pistia, Salvinia, Victoria cruziana, Utricularia foliosa, Echinodorus sp, Vallisneria, Panicum, Hymenachne

2017. jún. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Néztem.De az angol.
2017. jún. 27. 18:47
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Erre vannak az úszó növények. Békalencse, békatutaj, kagylótutaj... A fény a levegőben éri őket, mindegy milyen a víz, a gyökerük a vízbe lóg.


A növényzet egyébként inkább nitrát megkötő, az ammóniát a baktériumok bontják le.


Ha komolyan gondolod a biotóp jelleget, és tényleg lágy savas vized lesz (ennek azért nézz utána mivel jár, hogy kell csinálni)

akkor az ammóniával kapcsolatban sokkal inkább a savas közeg lesz a legnagyobb ellenség.

Mivel semmiféle mikroorganizmusnak nem túl jó a savas közeg, így a lebontóbaktériumoknak sem.


Úgyhogy egy lágy savas vizes akvárium szűrését érdemes jócskán túlméretezni, minden esélyt megadva a nitrifikáló baktériumoknak.

Mivel a szűrők gyári ajánlásának általában a minimum értéke gyakorlatban a maximum amit bír, normál medencében, savas közegben a gyári ajánlásnak csak a töredékével lehet számolni.

2017. jún. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Egyébként meg microsorum, cryptocoryne fajták között érdemes szétnézni.


[link]


[link]

2017. jún. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!