Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez normális betelepítés előtt?

Ez normális betelepítés előtt?

Figyelt kérdés
Szakkönyvben olvastam, meg a boltban az eladó is mondta hogy mikor még üresen megy az aki (halmentesen, minden más bennevan,növények is) etetni kell az akváriumot. Ez meg is van napi 1 alkalom. 3. Napja csinálom, és ugye a kaja lement az aljára. Most egy nyálkás réteg borítja. Ez normális? 1 hét mire halak lesznek benne. Addig semmi baj nem lesz? 60l akvárium, 200l/óra szűrővel

2017. júl. 1. 22:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Lehet sok kaját szórtál be, én úgy csináltam hogy két naponta egy kis csipet, de nekem 200 literes az akvárium. Csinálj egy aljzatporszívózást és eltűnik remélhetőleg, amúgy is kell vízcserét csinálj a halak érkezése előtt.

Ha három napja megy az aksi és egy hét múlva hoznád a halakat az korai lesz ha nem használtál baktériumkultúrát. Inkább várj plusz egy hetet.

2017. júl. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Próbálhatod azt, hogy a kishálóba szórod a kaját, így nem az aljzaton gyűlik össze.


Viszont ne egy hét legyen amíg halak lesznek benne, inkább még 2,5-3, mert kell ennyi idő a bacikultúra kialakulásához.


A 200 l/h-s szűrő pedig elég karcsú teljesítményben, valószínűleg a szivacsa sem elég. Jó lenne ha leírnád a típusát, hogy még a halak érkezése előtt tudj erősíteni a szűrésen.

2017. júl. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!