Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért nem bírom kikeltetni a...

Miért nem bírom kikeltetni a sórákot?

Figyelt kérdés

Ok, sera artémia mixem van, tudom hogy nem a legjobb, nade nehogy már 0% legyen a kelési arány.

Műanyag palackban próbálkoztam, 27 fokos vízben, világítottam is. Erős levegőztetés mellett.


Sót nem tettem a vízbe, mert ez a mix elvileg tartalmazza. Ez lehet a gond?


2017. júl. 6. 12:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

[link]


én ilyenbe szoktam, nem fűtöm, nem világítom meg(csak a normál nappali világosságot kapja), kicsi légpumpával levegőztetem, rendesen kikelnek. lehet hogy nálad túlmelegszik?

2017. júl. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
(közvetlen napfényt se kap)
2017. júl. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
De nem is sózod?
2017. júl. 6. 12:21
 4/15 anonim ***** válasza:
nem sózom
2017. júl. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Szóval akkor csak palack, levegőztetés, artémia mix és kész?
2017. júl. 6. 12:50
 6/15 anonim ***** válasza:
ja, pont úgy ahogy a keltetőkészlet dobozára van írva
2017. júl. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nálam 3 literes gömbaksiban kelnek. Én szénsavmentes ásványvizet töltök az akváriumba, levegőcső, bele a só elkeverem, a pete és kirakom az ablakba, kész.

Nem világítom és nem is fűtöm. A kelési arányom nagyon jó, szaporodnak is szépen.

Mindig annyit használok amennyit a halak megesznek.

2017. júl. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Salx Narval ***** válasza:
Nem tudom mi lehetett a gond, ki kellett volna kelniük, ha nem is mindnek de az ,hogy egy se legyen ez csak valami helytelen kezelési eljárás lehet a gyártó részéről pl nedvességet kapott. Jól csináltál mindent még világítani sem lett volna muszáj és ehhez plusz só sem kell. Még egyet eltudok képzelni, ha sok vizet használtál és nagyon felhigult az oldat. 30-évs petéim vannak és még ezek is kikelnek úgy 50-60% arányban.
2017. júl. 7. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Igen, hát 1,5 literben próbálkozom és nem tolom bele az egész tasak petét, mert annyit sose ennének meg a halaim. Így viszont nem tudom, mi lenne a helyes víz-pete arány...
2017. júl. 7. 19:38
 10/15 anonim ***** válasza:
rá van írva a zacskóra h egy zacskónyit fél liter vízbe kell tenni
2017. júl. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!