Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan kell kikeltetni a...

Hogyan kell kikeltetni a foltos páncélosharcsa ikráit? A legútóbbi ikrák kikeltek, de szerintem nem fejlődtek megfelelő ütemben az ivadékok,2 hét alatt nem sokat nőttek és nem ettek, végül elpusztultak. Akinek van tapasztalata írjon!

Figyelt kérdés

2015. márc. 23. 17:15
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem most volt nemrég az első ikrázásom, amiről igaz lemaradtam, tehát már a kis ficánkolókat vettem észre egy nap :)


Amikor a kicsik kikelnek, először a tojásokat kezdik enni, így az első 48 órában nem szükséges etetni őket. Mikro férgekkel érdemes kezdeni az etetésüket. Ahogy nagyobbra nőnek, frissen kikelt só rákot is kaphatnak, majd ahogy nőnek, úgy a só rákok méretét is növelhetjük.


Tojások és fejlődés:

A tojások 4-5 nap után kikelnek, ha a vízhőmérsékletet 25 fok körül tartjuk. Először a kicsik még nem nagyobbak 6 mm-nél és búvóhelyet keresnek, amíg nem nőnek nagyobbra. Még ha nincsenek is más halak az akváriumban, akkor is több hétbe telhet, hogy elég bátrak legyenek a szabad úszkáláshoz. Négy hét múlva 1 cm-nél is nagyobbak lesznek, és sokkal vastagabbak, mint kikelésükkor. Kéthónapos korukra a kis harcsák általában legalább 2 cm hosszúak.


A pH érték legyen semleges körüli, de a páncélosok 6.0-tól egészen 8.0-ig tűrik a pH értékeket. A dH érték ennél a fajnál 2-25, de a szaporodáshoz érdemes 10 alatt tartani. Elengedhetetlenek a rendszeres vízcserék is – ideális esetben négynaponta cseréljük a víz 25%-át.

Fekete férgekkel való etetést esetén még fontosabbak a rendszeres vízcserék.

2015. márc. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Nekem 2015. március 23.-án rakták le a negyedik adag irát, a nyolcadik napon késő este kezdödött meg a kelés, mivel én nem melegítem a vizet, viszont levegőztetem.


Én úgy tudom, hogy a szikzacskójuk táplálja őket amíg vissza nem húzódik és utánna kell őket etetni, bár még enni se láttam őket. Tehát akkor hagyjam bent nekik a tojást amiből már kibújtak és azt eszegetik majd???

És mivan akkor, ha az itteni boltban nem kapok mikro eleséget meg sórákot, akkor mit adjak nekik???

2015. márc. 31. 10:53
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha már elúsztak, akkor rég nincs meg a tojásuk, ami táplálékként szolgált. Ha bent hagytad őket, akkor túrnak maguknak ehetőt az aljzatban, de célszerűbb külön venni őket.

Én külön vettem őket mindig egy kisebb nevelőakváriumba, melegítővel és szivacsszűrővel, Sera Vipan Baby tápot kapnak, valamint keltetett artémiát.

Elmúltak 3 hetesek és a morzsolt lemezest is megeszik már, szépen fejlődnek.

2015. márc. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

azt lehagytam, hogy artémiát te is tudsz keltetni:

[link]

élő eleséget meg kereshetsz itt: [link]

De pl. fagyasztott tubifexet is felaprózhatsz nekik, ezt is, és az artémiát is megkapod üzletben.

2015. márc. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Külön akváriumban vannak a kicsik. Mondhatni még csak ma keltek ki, de volt ami már felúszott levegőért, akkor már etethetem őket??
2015. márc. 31. 20:07
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen, a baby tápot ajánlom, mert az annyira finom por, hogy meg tudják enni kezdésnek.
2015. márc. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi :))
2015. márc. 31. 20:39
 8/10 A kérdező kommentje:
Remélem, hogy ők már megmaradnak :)
2015. márc. 31. 20:51
 9/10 anonim ***** válasza:
Remélhetőleg :)
2015. márc. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Vettem a kicsiknek kaját, de ugylátom nem esznek, mindig ottmarad a kaja. :(( Miért nem esznek?
2015. ápr. 2. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!