Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen belső szűrővel egészíts...

Milyen belső szűrővel egészítsem ki?

Figyelt kérdés

Kettőszáz literes akváriumomat Atman EF-3 külső szűrő szűri (800 l/h, 10 literből 7 liter hasznos szűrőfelület), siporax van benne egy liter és némi gyári kerámiahenger, az ülepítőben lávakő. Most már szépen beállt, a víz én úgy nézem kristálytiszta és a minőségével sem látok gondot (bár nem mértem de a halaknál nincs semmi jele hogy baj lenne).

Azonban az áramlása kissé lelassult, ez várható volt.


A következő halak lakják az aksit:

9 szumátrai díszmárna

7 zebradánió

11 páncélosharcsa

1 vörös rojtosszájú hal


Gazdagon növényesített, heti 30% vízcsere. Már csak a vízfelszín áramoltatása miatt is szeretnék egy belső szűrőt vagy egy powerheadet, nem tudom milyen erősségűt vegyek, ha már üzemeltetek még valamit akkor szeretném hogy azért szűrjön is, de nem szeretnék túl drágát vagy túl erőset, bár tudom hogy túlszűrt akvárium nincs.


Milyet ajánlanátok? Mi legyen a minimum erőssége és mérete?



2017. júl. 6. 20:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Simán mehet még egy 800 l/h-s. Állítható sebességű, az elején leveszed minimumra, és annyit adsz rá később, amennyi szükséges. És szintén lehet atman, azok nem is drágák.
2017. júl. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Épp néztem most egyet, Atman AT-F304, ezt ajánlják 150-200 litereshez és 800 l/h, szerintem akkor ez lenne jó a külső mellé.
2017. júl. 6. 21:18
 3/3 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem tökéletes választás ez szűrni is fog nem csak a vizet fodrozza majd, az EF-3 mal együtt biztosan tökéletes szűrésed lesz.
2017. júl. 7. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!