Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a baja a halamnak? Az...

Mi a baja a halamnak? Az akvárium alján fekszik eldőlve és alig jön fel. Mellékelek képeket.

Figyelt kérdés

[link]

[link]



2017. júl. 7. 12:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Halál jön .. elkapott vmit,baja van,mikor eldőlnek,lassan elpusztulnak.
2017. júl. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

:/

Viszont átraktuk másik akváriumba és ott úszik rendesen

2017. júl. 7. 12:39
 3/10 anonim ***** válasza:

Biztos? Akkor az előző akváriumban kevés volt az oxigén, felmelegedett a vize, stb., csak lehetőségeket sorolok. Már csak azért is, mert írtad, hogy másik akváriumban meg úszik. Amikor olvastam a kiírásod, én is azt gondoltam, ennek a halnak annyi.

Nekünk is volt bettánk, nagyon érzékeny halak, annak ellenére, hogy harciasak, főleg a hímek. Van levegőztetője? Fel vagytok szerelkezve mindennel, ami kell neki?

2017. júl. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kevés oxigén és meleg víz nem probléma a bettáknak, a természetben is ilyen vízben élnek. Viszont emiatt terjedtek el a tartásukkal kapcsolatos tévhitek is, miszerint nem kell nekik szűrő és elvannak egy befőttes üvegben.


Mekkora helyen van és milyen szűrő van az akváriumban?

2017. júl. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Első körben én is a melegre gondoltam, de végül is mostanában nincs az a durva meleg, meg utána láttam, hogy betta, ha meg valami bírja a meleget, akkor az bírja.


Ha másik vízben jobban érzi magát, akkor a vízzel van gond.

Olyan 80%-ra saccolom hogy nitrogén vegyületekkel van probléma.


Ammónia, nitrit, rendben van? Biológiai szűrés stabil?

2017. júl. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.


4-es, 5-ös válaszolóknak:


Lehetséges, nem okoskodni akartam, mert az akváriummal a férjem foglalkozott mindig. Csak próbáltam segíteni a kérdezőnek lehetőségeket felsorolva.

Azt sem tudtam, hogy a betta jól bírja a meleget, az oxigénhiányos vizet.

Megnéztem a képeket, megsajnáltam. Mármint a halat.


Az nem lehetséges, hogy a mostani kisállatkereskedésekben már nem ugyanazok a betták vannak, mint amelyek a természetes élőhelyükön léteznek, és azért "kényesebbek"?


Kérdező, írhatnál, hogy jól van-e a halad...

2017. júl. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Tényleg nem olyan betták vannak a kereskedésben mint vadon, de a labirintszervük ugyanúgy működik.


Ha van szűrő, akkor a túl erős áramlás is lehet gond, mert a képen a hal nem tűnik rossz állapotúnak azon kívül, hogy nem aktív.

2017. júl. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Salx Narval ***** válasza:
A nagydarab kavicsok között a kosz is rendesen felhalmozódhat, nem túl szerencsés ez a talaj, bár így ránézésre nem tűnik koszosnak. Nem olyan nehéz kisakkozni, hogy mi más az új helyén ami miatt ott jól érzi magát, csak hát ezt neked kell megvizsgálnod. Menj szépen sorba mindenen ami szóba jöhet, vízminőség, szűrő, áramlás, stb.
2017. júl. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat, hogy még csak most válaszolok, a levegőztetőmnek a szűrő berendezése meg volt hibásodva és a vízben lévő tárgyaim egyike mintha penészes lett volna olyan szaga volt. Természetesen kidobtam szinte mindent ezek után az akváriumból... A halacskám mára már teljesen jól van!:)
2017. júl. 9. 11:20
 10/10 anonim válasza:
Hű ,ennek most nagyon örülök. Amúgy gyönyörű hal , hosszú életet kívánok neki !
2017. júl. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!