Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért alszanak ugy a halak az...

Miért alszanak ugy a halak az akvárium aljában, hogy kell egy kis idő mire fel tudnak jönni?

Figyelt kérdés

a legtöbször este veszem észre hogy felkapcsolom a villanyt az etetéshez, és nagyon izgatottan várják de kell egy kis idő mire fel tudnak jönni,

némelyik hal,

általában a guppykon és a plattikon veszem ezt észre.

miért van ez?


2010. máj. 21. 06:11
 1/6 anonim válasza:

Nem tudom mitől lehet. Éjjel, estefee szerintem már fáradtak, és inkább pihiznének. :D


Amúgy én ezért is reggel etetem őket, és így mindig nagyon izgatottak, és már sorban állva várják a kaját, és 2 perc alatt felesznek mindent. :D

2010. máj. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Salx Narval ***** válasza:
Nem túl szerencsés dolog a villanyt fel-le kapcsolgatni és az esti etetés sem igazán jó, kivéve az éjszakai halaknál.A világítást az ő etetésükkor se kapcsold fel. Ha már egyszer lekapcsoltad, akkor hagyd békén őket.Etess akkor amikor aktívak a halak, reggel, napközben, délután.Stresszt okozol vele az állatoknak és a nővényeknek sem használ.
2010. máj. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! 10-13órát kellene világítani elvileg.Ebben az időben etetsd őket,ne lámpaoltás után.Én is este szoktam,semmi rosszat nem tapasztaltam az esti etetéssel,viszont az hogy a talajon fekszenelk betegségre utal,merthogy nem szoktak lefeküdni a halak aludni.
2010. máj. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nem, nem hinném, hogy betegségre utalna... mikor későn jövök éjszaka haza, és felkapcsolom a nagyvillanyt, hogy megágyazzak, mindig a kavicson fekszenek a guppik, mint ha aludnának, mások meg a növényben egy helyben lebegnek. rendesen nappal mindig kergetőznek, és sosincsenek a kavicson... szval tényleg pihiznek:D
2010. máj. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi, nekem most a plattik csinálják inkább,
2010. jún. 3. 21:09
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez azért van, mert meg gell töltődnie a léghólyaguknak, hogy fel tudjanak emelkedni.
2011. nov. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!