Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nem lesz így baja a halaimnak?

Nem lesz így baja a halaimnak?

Figyelt kérdés

Pár hete ecsetalgák támadták meg az akváriumi növényeimet. Még sosem volt ilyenem, pedig már vagy 10 éve van akváriumom. Eleinte próbálkoztam azzal, hogy a fertőzött leveleket levágtam, ha láttam kis spórákat hálóval kiszedtem. Mostmár sajnos az összes növényemen megjelentek.

A szén-dioxiddal és a világítással való játszadozás sem volt eredményes.

Szerencsére jövőhéten itthon leszek, és úgy döntöttem, hogy teljes tisztítást és fertőtlenítést csinálok.

Az aljzaton kívül mindent kicserélek az akváriumban. Kivéve egy kerámia alagutat még.

Viszont a régi vízből sem szeretnék visszatenni a kitisztított akváriumba, mert nem akarom, hogy az esetleges spórák újra beszennyezzék a akváriumot.

Azt szeretném kérdezni, hogy a halaimnak lesz-e attól baja, hogy teljesen új vízbe teszem őket? Sajnos nem tudom megoldani, hogy a halakat pár napig külön tegyem egy olyan edénybe, amibe el lennének addig, míg a víz kicsit be nem áll.

8 felnőtt mollyim van, illetve 6 kicsi (4 hónaposak) és egy ancim.



2017. júl. 12. 20:43
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem odaírni, hogy 65 literes az akváriumom.
2017. júl. 12. 20:57
 2/8 anonim ***** válasza:

szerezz egy vödröt vagy valami hasonló nagyságú tárolót

a régi vízből öntsél át bele és abba rakd a halakat egy levegőztetővel(Egy pár éjszakáig csak kibírják).A másik akváriumba pedig tegyél biostarter-t és vízlekötőt(pár óra alatt hat) majd hagyd a növényekkel állni.Talán így kihúzzák a halaid :D

2017. júl. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem tartom ezt túl jó ötletnek. Ha újrakezded az akváriumot új növényekkel, lefertőtlenített talajjal és gondolom szűrővel mert az is fertőzésveszélye lehet a szemedben, akkor 2-3 hétbe telik mire újra alkalmas lesz az akvárium halak számára. Addig meg még egy vödörben se tudják nagyon kihúzni főleg ezekben a nagy melegekben.

Az egyik aksiban láttam 1-2 ecsetalgát én is de nem szaporodik, szerintem valami nem volt jó nálad a világítással vagy az egyensúllyal, az alga mindig ezt jelenti. Nincs garancia rá hogy újrakezded és pár hónap múlva nem jön ki megint.


Most a kérdés, hogy mi mennyire fontos, hogy eltűnjön teljesen az alga vagy hogy a halak túléljék? Ha visszaraknád a szűrőt pucolatlanul és visszaöntenéd az eredeti vizet akkor szerintem visszamehetnének a halak de így...

2017. júl. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Platypus ***** válasza:
82%
Olyan nincs, hogy a halakat átmented és az algaspórát nem.
2017. júl. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A fényre én is gondoltam. Veszek is bele másik csövet.

Én arra gyanakszom, hogy mivel születtek kishalaim és már viszonylag nagyobbak, így jelentősen több lett a bomlástermékek száma. Ugyanis amíg a halaim picikék voltak, a kicsiknek egy nap többször adtam enni, hogy hamarabb felerősödjenek, de ez ugye kihatott az egész akváriumra, és most látszik az eredménye.

Az pedig igenis lehetséges, hogy a halaim nem fertőzik vissza, ugyanis ha megvárom, hogy kiürüljön a bélrendszerük és úgy teszem őket vissza, akkor a halaim nem számítanak veszélyforrásnak.

Viszont az új víztől nagyon tartok. Vettem klórmentesítőt is a tiszta vízhez, illetve 1 napot max tudom őket tárolni másban. Amikor újratelepítettem az akváriumot, akkor is csak 2-3 napot ment halak nélkül, és a halaknak semmi baja nem tőle. Ebben bízom most is. Remélem most is jól fogják tűrni. :/

Köszönöm a segítségeket!

2017. júl. 12. 22:31
 6/8 Platypus ***** válasza:
82%
Hajrá! Én még élő embert nem láttam, akinek tényleg sikerült volna, de szurkolok.
2017. júl. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Salx Narval ***** válasza:
Az a legnagyobb baj, hogy túlterhelt a vized ennyi halnak 100-120 literes akvárium kellene egy jó külső szűrővel és dús növényzettel. Szinte biztosra veszem, hogy csak ideig óráig oldod meg a problémát. Kicsi az akváriumod még a 8 felnőtt mollynak is. Mondanám, hogy vásárolj tüskéshínárt vagy más gyorsan növő növényeket és használj hatékonyabb szűrőanyagot ill nagyobb szűrőt vagy, hogy gyakrabban csinálj részleges vízcserét de valószínűleg ennyi viszonylag nagytestű hal mellett ezek sem oldanák meg a problémát. Az algát a helyen kell legyőzni de ahhoz ideális körülményeket kellene teremteni. Nagy tortúrának teszed ki a halaidat gyakorlatilag értelmetlenül.
2017. júl. 13. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
56%
Nekem is hasonló problémám volt. Amit én csináltam. Fény bőven had nőjön a növény. CO2 profitó easy carbo. No ettől az anubias nana mini is két naponta hoz levelet és hajt mindenfelé, a többit meg hetente kell kaszálni. De persze az algát ez nem érdekli, tehát jött a csodafegyver. Zebra csiga ami minden algát megeszik persze kivétel az ecsetalga. Na már most mivel csak ecsetalga van így a törpe szívóharcsa kénytelen beérni ezzel. Mert megeszi ha nincs nagyon más, így ami napközben nő az reggelre eltűnik. Vagyis gyakorlatilag nincs is algám. Az oto pedig hízik mint a csuda.
2017. júl. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!