Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen élőlényt ajánlanátok...

Milyen élőlényt ajánlanátok egy ilyen akváriumba?

Figyelt kérdés
Egy 30 literes akváriumot szeretnék félig megtölteni vízzel és a vízen túlnövő növényeket telepíteni bele. Tehát kb 15 liter vízbe milyen vízi élőlényeket tehetnék? Azzal tisztában vagyok, hogy a halak ki vannak zárva.
2017. júl. 20. 03:07
 1/8 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem semmit ne tegyél bele, ha mocsári növényeket akarsz. Nincs az a víz még 10-liter sem hiszen talaj is kell ráadásul nem árt tőzeget is használni, vagy pedig tápozni kell rendesen ahhoz, hogy szép növényeket nevelhess. Nem sok értelmét látom még a csigák tartásának sem. Állatok nélkül legalább rendesen tápozhatod, elég dísz egy ilyen helyen maga a növényzet mondjuk egy szép vízipálma, vagy szerencse bambusz. Az állatokat nekik kialakított helyen tartsd ha szeretnél valamilyent.
2017. júl. 20. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
26%

Maximum 2 db kínai tűzhasú gőtét betehetsz. Kialakítasz neki egy kisebb kimászó szerű valamit és akkor már jó is. Neki tényleg elég félig megtölteni az akváriumot vízzel. A vízbe nem kell tenned, sem levegőztetőt, sem fűtőt, szűrőt lehet egy pici belsőt, de igazából nem muszáj. Annyi, hogy az akvárium üvegét le kell valamivel fedni, különösen éjszaka. Olyan mint a gekkó, fel tud tapadni az üvegre és kiszökik. Én anno szúnyoghálóból és egy régi képkeretből csináltam ilyet.

Nekem is volt jó pár évvel ezelőtt, egy 43 literes "mocsár"akváriumom, pénzlevelű lizinkát, tócsagazt, bakopákat és egyéb ilyen növényeket nevelgettem benne. Nekem egy almacsiga, két gőte.

2017. júl. 20. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
38%
*Az akvárium tetejét kell valamivel lefedni
2017. júl. 20. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Salx Narval ***** válasza:
Pont ez-az, hogyan fedi le ha kinőnek a növények a vízből? Egy növény nem áll meg az akvárium szélénél a növekedésben. Azt lehetne, hogy lebegő, úszó növények legyenek és akkor az általad említett állatok is mehetnek. A vízen túlnövő alatt én konkrétan az akváriumból kinövő növényekre gondoltam.:D
2017. júl. 20. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
38%

Jogos. Hmm... akkor viszont búvóhelyeket kell kialakítani és akkor tényleg nem elég 1 db gőte. A gőték akkor szoktak az akváriumból/akvaterráriumból kimászni, ha egyedül vannak, vagy nincsen megfelelő búvóhelyük, esetleg túl sok a víz és nincsen kimászó. Ha tudnak bandázni a gőték, akkor nem jellemző rájuk a szökés.


Pedig egy ilyen kicsi akváriumba halat nem tarthat semmilyent sem. Esetleg vízicsigák (abból is inkább a mocsári csiguszok) jöhetnek szóba még. Ha nem akar szűrőt, fűtőt, levegőztetőt betelepíteni az aksiba, akkor pedig tüdős állatka kell, ami kis helyen is jól elvan és nem túl mozgékony. A víziteknősök szétzabálják a növényeket, így az nem jöhet szóba. A garnéláknak szűrés, fűtés és jó vízminőség kell, és azok is ugrálósak.

Igazság szerint a gőtéken kívül más nem nagyon lesz jó. Esetleg azt meg lehet csinálni, hogy a szúnyoghálót úgy kivagdosni, hogy a túlnövő növények szárai kiférjenek rajta (tudom, hogy macera, bár nem egy nagy területet kell lefedni egy 30 literes aksi tetején), így a gőte nem nagyon tud kimenni. Ugyanis a gőték a növények szárain nem másznak jól a víz felszíne felett.


Anno nekem is túlnőttek a bakopák a 43 literes mocsaras aksimon, a szúnyoghálón csináltam nagyobb lyukakat, ahol átfűztem a növények szárait, aztán ennyi volt. Egy gőtém sem mászott ki soha sem.

2017. júl. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Salx Narval ***** válasza:
Hát, nem tudom majd jön és kiigazít bennünket egyenlőre nem lehet tudni hogyan képzelte.:D
2017. júl. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Tehát kb 15 liter vízbe milyen vízi élőlényeket tehetnék?"

Kevesebb lesz az, mint 10 liter, ha beleszámolod a talajt is, valamiféle keringető berendezést is.


A tűzhasú gőte ajánlásával pedig nem értek egyet. Az igaz, hogy a fiatal gőték (ha jól emlékszem kb. 2 éves korukig?) szárazföldi életet folytatnak, viszont felnőtt korukban teljesen vízi életmódot folytatnak. Márpedig, mit te a boltban megveszel, az szinte kizárólag vadon fogott felnőtt példány. Napozni is a közvetlenül a víz felszíne alatt levő növényeken, ágakon szoktak, de kifelé a vízből nem vágynak. Amelyik a szárazföldön van, az stresszes (hahó vadon fogás, díszállatkereskedés).

Egyébként nem hülye az elgondolás, szaporító és ivadéknevelő környezetnek akár még jó is lehetne, sokkal nagyobb akváriumban. Bombina orientalist szoktak még mocsaras, fele-fele környezetben tartani, de őket is minimum 80 litertől, viszont ha jól emlékszem ők az inváziós fajok listáján szereplenek, mert veszélyt jelentenek a hazai unkákra.


Ha ragaszkodsz a mocsári körülményekhez, borostyánkőcsigát tudok ajánlani. Ők szárazföldiek, de vízhez kötöttek. Gyakran látom őket vízből kifelé növő növényeken. Hazai faj, de nem védett. (És a törpe gömbhalam nagyon szereti őket O:) )

2017. júl. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"A tűzhasú gőte ajánlásával pedig nem értek egyet. Az igaz, hogy a fiatal gőték (ha jól emlékszem kb. 2 éves korukig?) szárazföldi életet folytatnak, viszont felnőtt korukban teljesen vízi életmódot folytatnak. Márpedig, mit te a boltban megveszel, az szinte kizárólag vadon fogott felnőtt példány. Napozni is a közvetlenül a víz felszíne alatt levő növényeken, ágakon szoktak, de kifelé a vízből nem vágynak. Amelyik a szárazföldön van, az stresszes (hahó vadon fogás, díszállatkereskedés)."


Te miről beszélsz??? A kínai tűzhasú gőtét csak akvaterráriumban lehet tartani! Igenis kell neki kimászó, ugyanis csak a vízben nem tud megmaradni. Sőt! Nem szabad nagynak lennie a vízmagasságnak, mert meg tud fulladni! Az aksi 1/3-a legyen víz. Teljesen mindegy, hogy milyen idős az állat. Én évekig tartottam gőtéket, kicsi volt a kimászójuk, még is azon a kis helyen tartózkodtak a legtöbbet, nem a vízben! Akkor van többet a vízben, ha meleg a levegő pl: nyáron.


A japán tűzhasú gőte tartása már macerásabb, annak hidegebb víz kell és nagyobb áramlás. Ők mondjuk tényleg többet vannak vízben, de kimászó még nekik is kell!


Régebben gőtéztem sokat, több fajtával is.


Kérdező, nyugodtan tarthatsz két kínai tűzhasú gőtét a 30 literes aksiban, el lesznek azok.

2017. júl. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!