Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Darakorosak lettek a halaim,...

Darakorosak lettek a halaim, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A kereskedésnél kaptam gyógyszert, Dr. Lang Heilmittel darakor elleni koncentrátum. 3 napon keresztül kell belőle a vízbe csöpögtetnem, majd a 7. napon még egyszer. Azt mondta még a kereskedő, h. a hőfokot azonnal emeljem fel 30 fokra legalább a kezelés idejére. Ezt furcsállom, mert a neten meg azt olvastam, h. minél melegebb van, annál gyorsabban terjed a kor! Most akkor mit tegyek? Felemeljem a hőfokot?

Amúgy kb. 55l-es az aksi, van benne guppy(ezeken jelent meg először), szifo, platty, páncélos, neon, zebra és rák. Eddig 24 fok volt.


Egyáltalán van esélyem, h. valamelyik túléli?


Előre is köszönöm a válaszokat


2008. okt. 18. 16:40
 1/3 kzs ***** válasza:
100%

Szia!

Vannak darakórra hajlamosabb fajok. Ilyeneek pl. a kisebb testű elevenszülők (pl. ami neked is van, a platti).

Nyugi, túl fogják élni, csak csináld azt, amit írok.

Szóval, az valóban igaz, hogy fel kell emelni a víz hőfokát 30 fokra. Pontosan azért, hogy a betgséget okozó Ichtyophtirius nevű véglények - amennyi csak van belőle - minél hamarabb kifejlődhessenek, és ne maradjon a gyógyszeres kezelés után (a későbbiekben) belőle.

Kezelése: A "Xantakridin" hatása erre a kórra bizonytalan, ezért nem ajánlom. Sokkal jobb, hatékonyabb módszer erre a "NEPTUN malachitzöld" (ezt 0,1 mg/liter víz töménységében kell alkalmazni 24 órán át).

Nagyon jó még a "SERA Costapur" és a "SERA Ectopur" együttes használata is.


A víz hőfokát - ahogy már írtam - mindeképp emeld fel, FOKOZATOSAN 30 fokra.

2008. okt. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszodat!!!

A hőfokot feltekertem 30 fokra. Azt a gyógyit adagolom, amit írtam. Amit te írtál azokat még nem ismerem (az összetevőkben sem fedeztem fel ilyen nevű dolgokat). Rákérdezek ezekre a kereskedésben, h. van-e!


Köszönöm szépen! Remélem túl élik!

2008. okt. 19. 08:35
 3/3 anonim ***** válasza:
13%
Nálam is volt darakór, én nem vegyszereztem, hanem 30 fokra melegítettem a vizet. Persze néhány hal elhullott így is, de az állomány nagy része megmenekült.
2008. okt. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!