Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tegyek, hogy ne kergessék...

Mátyás Antal kérdése:

Mit tegyek, hogy ne kergessék egymást a kék akarák?

Figyelt kérdés
Az akvárium 300 liter,amint szembe kerülnek egymással,addig kergeti a nagyobbik,míg el nem fárad.. (Úgy tudtam,hogy békés sügérfaj)

2017. júl. 30. 23:45
1 2
 11/13 Salx Narval ***** válasza:
Nem tudom ástak e gödröt, vagy valami barlangocskában vannak e, minden esetre ha abból ki-ki úsznak akkor már etetni kell. Mehet a spenót, cukkini, zöldborsó stb is, valamint a morzsalék de ez tényleg jó minőségű legyen és persze a keltetett vagy ivadékoknak szánt bolti sórák. Természetesen ivadéktápot is használhatsz. Majd meglátod mekkora élmény amikor úszik az egész raj a szülők meg követik vigyázzák őket végig az akvárium alján. Sajna nem tudom meddig tudják megvédeni őket a vitorlásoktól mert elég hamar elkezdenek szerte-szét csatangolni. Én anno azt szoktam csinálni, hogy amikor még együtt a raj a fészekben a talaj porszívómmal kiszippantottam az összeset és külön akváriumban nevelgettem őket. A szülők max egy hétig tudnak vigyázni rájuk közös akváriumban és így is naponta csökken a létszám, pláne ha ügyes vadászok is vannak mint pl a vitorlás, gurámi vagy a szumik.
2017. aug. 16. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Amiatt nem kell aggódni,mióta kikeltek azóta külön vannak,de most van az,hogy úszkálnak fel a tálban,később mennek az 54literbe..megpróbálom ezt a pépes dolgot,répát már tudom,hogy nem csinálok mert nem kérik :D
2017. aug. 16. 12:04
 13/13 Salx Narval ***** válasza:
OK. Azért később tájékoztass majd a fejleményekről. Sok sikert, jó nevelgetést.
2017. aug. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!