Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 2 gyöngygurámi bántják egymást?

2 gyöngygurámi bántják egymást?

Figyelt kérdés

Van 2 gyöngygurámim egy 120 literes akváriumban, és az egyik pár napja állandóan kergeti a másikat. Még nem kifejlett méretűek, de nem is kicsik. Szerintem mindkettő nőstény, hiszen csak a hasúszójuk alján látok egy pici narancsos csíkot, a torkát még egyiknek sem láttam narancsosnak. A kisebbik mégis egyből űzi, csipkedi a nagyobbat, amint meglátja. A kisebbiknek karcsú, kecsesebb alakja van, a nagyobbiknak inkább csőrösebb a feje, háta is meredekebben ívelt felfelé. A netes képek alapján, meg az ott írt dolgok alapján szerintem mindkettő nőstény, mert a hátúszójuk se olyan nagy. Azt olvastam ezek a legbékésebb gurámik, ezért döntöttem mellettük.

Mit tehetnék azért, hogy ne legyen köztük harc?

Az akvárium dúsan be van ültetve növényekkel (anubias, amazonasi kardfű, cryptok, mohák, fatörzs, felszínen békatutaj).


2017. máj. 30. 14:22
 1/2 A kérdező kommentje:
Más pillanatokban meg olyan jól elvannak, úsznak egymás mellett lassan, a bántott fél meg még oda is megy az agresszívhez, a kis tapogatójával simogatja, kb barátkozik. Aztán a kisebbik gondol egyet és hirtelen elkezdi kergetni.
2017. máj. 30. 14:30
 2/2 Salx Narval ***** válasza:
Lehet, hogy kellene egy hím is közéjük aki jól megkergetné mindkettőt és nem jutna idejük egymással foglalkozni.:D 1 hím 2-3 nősténnyel jól tartható és az akváriumod is ép megfelelő méretű 3-4 gyöngyösnek, ha jól növényesített. Nem szokott baj lenni egy kis kergetőzésből hacsak nem hím mindegyik.
2017. máj. 31. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!