Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Betta mellé kolibrihalak?

Betta mellé kolibrihalak?

Figyelt kérdés

A bettám természetéről: Eléggé magának való, lényegében, ha nem én vagyok az akvárium közelében, akkor még annyira se mutatkozik, mint nekem (a háttérben viszonylag sűrű a növényzet, ott szeret bujdosik - vízi petrezselyem).

Amikor beraktam mellé a csíkokat, akkor kb egy 10 perc erejéig időszakosan kergette őket, és azóta nem történt konfrontáció, pedig gyakran cikáznak körülötte, meg ott csücsülnek a növényen a közvetlen közelében.


Az is érdekelne, hogy olvastam, hogy a kolibrihal gyors folyású vizekben él a természetes élőhelyén.

Jelenthet számára nagy traumát, hogy a betta miatt úgy van helyezve a szűrű, hogy ne legyen nagy keringés a vízben?



2017. aug. 9. 04:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Én nem raknám őket össze. Nem csak a vízmozgás hiányáról van szó, hanem a hőmérsékletigényük is különböző. Nem tudom, a magyar weblapok honnan szedték 24-28°C-ot, a Seriously Fish egyértelműen 14-22°C közötti hőmérsékletet ajánl: [link] (aminek több értelme van, tekintve hogy egy szubtrópusi klímán elhelyezkedő hegységből származnak.)


Másrészt viszont, ha van egy eleve visszahúzódó, nyugodt halad, valószínűleg nem ők a megfelelő társak a számára. Amikor néhány éve én kerestem egy lassú félős mellé társat, a kolibrihalakat egyértelműen nem ajánlották: eléggé vehemens banda, pláne kajáláskor, tuti kitúrták volna egy visszahúzódó halat.

Ha az segít, áttetsző pontylazac, izzófényű pontylazac és vörös karcsú díszmárna volt még a listámon, mindegyik kellőképpen nyugodt. Végül vörös karcsú díszmárnám lett. Amire nagyon oda kell figyelni, az a nemek aránya: 1 hímre legalább 2, de inkább 3 nőstény, mert a hímek csinálják a feszkót: piszkálják egymást, udvarolnak a csajoknak ha kell, ha nem.

2017. aug. 9. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Salx Narval ***** válasza:
Én sem ajánlom és a okokat még megtoldanám azzal, hogy egy igazi rajhalról van szó ahol 10-12 főtől kezdődik a csapat és bizony ennek a mozgékony fürge halacskának kell az úszó tér. Téves megítélésnek tartom nano akváriumban való tartását, ha mégis kisebb helyre szánnánk (50-60 liter) akkor hosszú lapos akvárium kell , hogy legyen helyük az úszáshoz. Az intenzív szűrés és áramlás is fontos. 100-literes akváriumhoz ajánlanám mint a neonhalat és nagyobb rajban, 5-6 db ebből a halacskából kevés. Náluk a levegőztetőt is érdemes használni és rendszeresen kell a vizet is frissíteni. A csapvízben viszont elég jól elvannak de meghálálják a lágyítást. És bizony ahogy a kolléga írta, nem szeretik a meleg vizet.
2017. aug. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Milyen más ázsiából származó rajhalakat ajánlotok?

Esetleg gyöngy dánió? Bár nála az a gondom, hogy elvileg max annyit él, mint egy betta és ha jól emlékszem elég félénk...

2017. aug. 9. 12:52
 4/20 anonim ***** válasza:
Oryzias fajok jók mellé.
2017. aug. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó: Írnál konkrét halakat?? :)
2017. aug. 9. 15:35
 6/20 A kérdező kommentje:
Most kifejezetten a gyöngy dánió is érdekelne, hogy jól megférnének egymás mellett? :D
2017. aug. 10. 02:11
 7/20 Salx Narval ***** válasza:
Mekkora is ez az akvárium?
2017. aug. 10. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
72 liter
2017. aug. 10. 11:02
 9/20 anonim ***** válasza:
a gyöngy dánió nincs oda a meleg vízért. nem értem mi ez a betta mizéria, ha nem lenne tengernyi variációd lenne 72 literre, így nem sok... :)
2017. aug. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Salx Narval ***** válasza:
Majdnem ugyanaz a helyzet mint a kolibrihalnál csak nekik kisebb a helyigényük. Az ékfoltos razbórák nem tetszenének? Egy kisebb csapatnak jó lenne az akváriumod 8-10db.
2017. aug. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!