Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vajon miért nem szül meg a...

Vajon miért nem szül meg a plattim?

Figyelt kérdés
Van 2 nőstény plattim hímek mellől hoztam őket 2 hónapja iszonyat nagy hasa van mind2-nek az egyiken meg van a fekete folt is a másikon nincs viszont már kb kocka a hasa sokat bujkál a növények mögött napközben viszont elég aktív vettem egy kis szülő dobozt de nem szült meg 2 napra hagytam ott majd megsajnáltam és kiengedtem a közösbe se ellet meg egyikse ezért most vettem egy XL méretű hálós szülő szobát és betettem egyedül hát nincs elragadtatva tőle tettem be hozzá gömb és karácsonyi mohát hátha megszül végre. Hím nincs mellettük 150 literben vannak 2 hím guppy 1 pár anci illetve 2 xifo társaságában amik szintén nőstények változatos ettetés és 2 nagyteljesitményű belső szűrővel. Félek hogy baj lesz belőle ha nem szül meg mert ha jól tudom ha sokáig visszatartja belehalhat 😣😖

2017. aug. 9. 22:54
 1/9 Salx Narval ***** válasza:
Csinálj egy részleges 30% vízcserét hátha segít. Egy ötlet szülőketrec helyett, én egy keretre feszített ill ragasztott szúnyoghálóval szoktam anno leválasztani egy részt az akváriumból. Persze ehhez precíz illesztés és nagyobbacska akvárium is kell, hogy a többi halat ne zavarja a kisebb tér. Az ivadékot is itt neveltem fel. Nyilván a szükséghelyzet hozta, hogy így válasszam le de tökéletesen bevált azóta többször is használom ha el akarom távolítani valamelyik halat valamiért a többitől, vagy épp a kicsik szorulnak némi védelemre, spec etetésre, stb.
2017. aug. 10. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Salx Narval ***** válasza:
A megnyugtatásodra: Egészséges halaknál nem jelent gondot a megtermékenyítetlen ikra felszívódása és stresszesebb állapotban is amit természetesen kerülni kell amennyire lehet gyakoribb a korai ellés mint a visszatartás. Persze ha beteg a hal, vagy elzáródott valamitől a szülőcsatorna az már gondot okozhat.
2017. aug. 10. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
a sok pakolgatás okozta stressz se tesz jót neki. ne piszkáld.
2017. aug. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget végül meglettek a kicsik bár csak 5-öt találtam reggelre de boldogá tesz hogy jól van a kisasszony elég aktív lett most jó rá nézni 😊 szerintem a közösbe a másik is meg szülhetet mert eltűnt a hasa kishalakat nem találtam de legalább az anyuka jól van. Már csak 1 terhes szifóm van és akkor vége lesz a hasonló szülési procedúráknak 😊
2017. aug. 10. 14:08
 5/9 Salx Narval ***** válasza:
Azt csak te hiszed, hogy vége.:D Egy hónap múlva jön a többi kishal.
2017. aug. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hímek nélkül? 😲 úgy tudtam csak a guppy raktároz abból 2 hím 0 nőstény van 2 plati 2 szifó nőstény mind2 Hímek nélkül és 1 pár anci fiú/lány de ők ikráznak és kellendőek is de még csak 5-6 cm-esek szóval tőlük nem tartok 😁
2017. aug. 10. 16:20
 7/9 Salx Narval ***** válasza:
Ettől még nagyobb mókára is képesek, a xifó nőstény akár hímmé is alakulhat és össze is ívhat a plattival.:D Csak viccelek ám, nyilván még ha akarnánk sem sikerülne. A kicsik jól vannak? Érdemes lenne keltetni egy kis sórákot had vadásszanak.
2017. aug. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Jól vannak bujkálnak de előlem lehetetlen elbújni 😂 vettem nekik egy kis extra jávai mohát is és bent hagytam őket a szülőboxban a lemértek alapján kb 4 literes a másikát is betettem oda a xifó fog kerülni mert az is majd kidurran😁 egyenlőre morzsolt lemezest kaptak reggel délben porrá zúzott alga tablettát vacsira meg főt tojás sárgáját fognak kapni 😊
2017. aug. 10. 19:31
 9/9 Salx Narval ***** válasza:
Figyelmedbe ajánlanám a tüskéshínárt az összes halad imádni fogja, dekoratív, gyors növése miatt jó víztisztító és algázóhely, továbbá kitűnő menedék szülésre és az ivadéknak is jó védelmet biztosít ha rendesen elszaporodik. Még csak leültetni sem muszáj (persze azért érdemes) és könnyen ritkíthatod ha kell.
2017. aug. 11. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!