Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vajon menthető még?

Vajon menthető még?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek,


A hétvégén beújítottam egy tisztességes méretű (120x65x65) akváriumot. Használtan vettem, tengeri aksiként tele irdatlan lerakódásokkal, de nem is ez a lényeg. A furgonból kirakodás alatt ahogy húztuk ki, lecsúszott a kartonpapírról, és a plató végi csúszásgátlón, nagy ropogás közepette lemorzsolódott a jobb oldalán mindkét sarka (front és hátoldali üvegből) de nagyon csúnyán. Ha azt mondom, hogy sikítófrászt kaptam, nagyon enyhén fogalmazok. Kérdés: Tisztes mennyiségű ragasztóval biztonságossá tehető, vagy időzített bomba, és max terráriumnak jó ezentúl. Szeretnék mindent megtenni érte, mert hosszan vadásztam rá. Üvegvastagsága 10mm, hátterében beépített szűrő, elég masszív cucc. A dekorléceket lekaptam róla, az üvegmorzsalékot kitisztítottam a sarkokból, jelenleg víztartó, további repedéseket nem látok, de, ha ez eldurran, akkor lesz ám cunami. Alább a képek magukért beszélnek.


[link]



2017. ápr. 3. 14:33
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Nem hiszem,hogy van olyan hely ahol megtudnák csinálni.Vagy van ilyen ? :D

(Tudtommal akváriumot nem javítanak xD)

Nem tudom mit tudsz vele kezdeni.Én a magam ügyetlenségével hozzá sem mernék nyúlni.

2017. ápr. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez sajnos tényleg időzített bomba. Alul a legnagyobb a nyomás, és maga az üvegfelület 10 mm helyett 2 mm-en ragad.


Szeretnék valami biztatót mondani, de nem merek.

Üvegesnek kéne megmutatni ezeket a képeket.

2017. ápr. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem javasolnám a kisérletezést mert a kár amit okozhat az több mint az akvárium értéke. Az üveges valószínűleg nem fogja megjavítani mert könnyebb egy másikat készíteni.

Nagyon sajnálom...

2017. ápr. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát én is úgy látom, hogy terráriumként folytatja pályafutását :(
2017. ápr. 3. 20:40
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
Egyetlen módot látnék a javításra ha a belülről megerősítenék az adott sarkokat egy-két üveglapocska beragasztásával ( az aljára és az oldalakra is kell min 8-as üvegből) amit utólag dekorációval ellehetne takarni. Gondolom szögvas keretet nem akarsz az aljára bár azt is meglehet csinálni esztétikusan és el is lehet takarni egy szegélyléccel. Mindezek ellenére én is inkább azt tanácsolnám, hogy terráriumnak vagy valami más célra használd inkább. Szóval szerintem meglehetne menteni, csak az a kérdés, hogy te megtudod e csinálni, ill találsz e valakit aki ért hozzá ha te nem mered bevállalni. Amúgy sajnálom, hogy így jártál.
2017. ápr. 4. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!