Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tegnap este kitakarítottam az...

Sonkacska kérdése:

Tegnap este kitakarítottam az akvariumot mert nagyon sárga volt a viz ma reggelre meghalt 12db halam. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
54l-es kb 20db halat tartottam benne alganyalokkal es harcsakkal egyutt. Mindent ugyan ugy csinaltam mint eddig sima Vízzel takaritom az akvariumot semmi újat nem raktam bele! Megis miert haltak meg?

2017. aug. 24. 11:08
 1/8 anonim válasza:
0%
Csapvíz volt benne? Ha igen, akkor az lehet a baj, akváriumba csapvizet nem szabad tenni. A másik pedig, hogy nwm kaphattak elég fényt.
2017. aug. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Reméljük semmiféle vegyszert nem tettél bele sehovase.

Akváriumhoz minimum állott vizet használunk, ami a szoba sarkában legalább egy napja aklimatizálódik.

5 fok különbségre megfázhatnak a halaig és ez a vége.

2017. aug. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%

54 literben 20 hal????

Ha a víz besárgult ott valami nagyon engedi a színét, akár még mérgezés is lehet az ekkora mértékű halpusztulás. Minek van sárga színe az akváriumban? ki kellene venni.

Mióta üzemel az akvárium? Bejáratási időt betartottad? Mióta sárgul a víz?

2017. aug. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

-Pontosan kéne tudni az eredeti halak fajtáját, és darabszámát, de egész biztosan egy jócskán túltelepített akvárium volt (20 hal átlagosakból rengeteg 50 literbe)

ezért alapból egy végletekig legyengült állományod volt.

Ezt nehéz észrevenni, mert nagyon ragaszkodnak az élethez, és iszonyú körülményeket is képesek megszokni, ezért kell némi lexikális tudás, hogy tudd, éppen jól érzik magukat, vagy haldokolnak. Mivel se nyávogni, se nyüszíteni nem fognak, nem fogod látni, ha szenvednek.


- Tudni kell a szűrő pontos márkáját, típusát, és a kitakarítás pontos menetét is a megválaszoláshoz, de itt is erős a gyanú, hogy a vízzel együtt az aljzat, és a szűrő is ki lett takarítva.

Tehát le sterilizáltad az akváriumot.

Ami egészséges esetben úgy működne, hogy VAGY a víz 1/3-át cseréled ki MAXIMUM!!!!! VAGY a szűrő szivacsát nyomkodod ki nagyjából, egy kis leszívott akvárium vízben, és véletlenül sem csapvízben, VAGY félreteszed a vizet és a szűrőt érintetlenül, és az aljzatot mosod át.


Valószínűleg itt mind 3 dolog egyszerre történt, plusz egy jó kis csapvizes szűrőmosást is feltételezek a kérdés megfogalmazásából ítélve (értsd totális dilettantizmus)

így a halak 99 %, hogy ammónia mérgezésben haltak meg.

2017. aug. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

(a víz azért sárga, mert rohad az egész, mint a szar, a rengeteg hal, meg a hulladék szűrő miatt, meg azért, mert így x km-ről csukott szemmel megmondom, hogy elégtelenek voltak a részleges vízcserék.)


Tulajdonképpen még abba is lazán belehalhattak, hogy túl nagy volt a változás a vízparaméterekben. Hiába lett jobb, ha hozzá vannak szokva a szarhoz, a nagy változás olyan sokkot okoz, amit nem tudnak elviselni.

2017. aug. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Salx Narval ***** válasza:
Ammóniamérgezés miatt leépült állomány, amit tetézett vízcserekor az un öreg víz szindróma. Okok: túltelepítés, elégtelen szűrés, vízcserék hiánya, takarítás hiánya, hirtelen nagy mértékű beavatkozás,stb. Természetesen ez csak a megérzésem, majd ha több infó lesz többet tudunk bár a 20db hal elég egyértelműnek tűnik a gyanúm megalapozására.
2017. aug. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Az előttem szólók mind hülyèk . Szerintem akváriumot se látták.Ilyen melegben a növènyek ès a lehulló táp megromlik valamint az algák megdöglenek és besárgult a víz.Jegespalackot kell betenni a vízbe.Ilyenkor èrdemes 24fokon tartani az akváriumok mert úgyis nagyon hamar felmelegszik.
2017. aug. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Salx Narval ***** válasza:
Te nagyon okos utolsó, nem a régi besárgult vízben döglöttek meg hanem a kitisztított és lecserélt friss vízbe másnapra. Ezek trópusi halak és növények, még a hidegebb vizet kedvelők is elviselik ideiglenesen a melegebb vizet, viszont a hirtelen nagy mértékű változást, a mérgezést, stresszt és az oxigénhiányt nem. Várjuk a kérdező információit, hogy ne csak találgassunk de úgy tűnik nyaralni ment.:D
2017. aug. 27. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!