Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tegnap este átmentem egy...

Tegnap este átmentem egy sárga jelzésen a Mester u/Ferenc krt sarkon. (Üllői út felé haladtam) Egy vaku felvillant mögöttem. Használ ilyent a rendőrség? Ha igen,50e vagy 100e a büntetés?

Figyelt kérdés
2017. jan. 28. 08:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen,a rendőrség még mindig ilyet használ...


[link]

2017. jan. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
😀
2017. jan. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Már jó ideje nem vakuzgatnak,hanem infrát használnak sötétben.
2017. jan. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Valaki szórakozásból használta a telója vakuját..
2017. jan. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az egyes képhez: ennek a vakunak a csöve egy villantás után eldobható. :-DDD


Nem vakuznak, s sárgán áthaladásért soha nem járt büntetés. Volt egy rövid időszak, amikor büntetni próbálták azt, aki ugyan biztonságosan meg tudott volna állni, de helyette gyorsított. Tehát akinek a feje felett váltott a lámpa ebben a rendszerben sem kapott bírságot.

2017. jan. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ja és még valami a 12:25-ös válaszomhoz: Kocsiból akkor sem fotóztak. Telepített kamera kell, s legkevesebb 3 felvétel.

Az előzőből ki kell derülnie, miért:

Egy kép alapján nem lehet megállapítani, mikor kaptál sárgát. Szabályos sebességgel haladsz, s 2 méterre vagy a lámpától, ami akkor vált sárgára. Satuval sem tudnál megállni. Három fotóból már megállapítható.

2017. jan. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget
2017. jan. 28. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!