Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Zebradániónak az enyhén sós...

VikiRicky kérdése:

Zebradániónak az enyhén sós viztől (1 g / 10 l víz) nem lesz baja?

Figyelt kérdés

#dánió #só #zebradánió #enyhén sós víz
2017. aug. 27. 19:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Rövid távon nem, már ha kezelésként alkalmazod pl darakór ellen. Hosszú távon nem tesz jót neki. Miért sóztad a vizet?
2017. aug. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Még nem sóztam, csak gondolkoztam rajta. Azért gondolkoztam rajta, mert azt olvastam, hogy a "felszíni" megbetegedéseket (paraziták, halpenész, stb) meg lehet vele előzni. De akkor inkább nem sózom be...
2017. aug. 27. 19:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem olyan halfaj aki igényli a sózást, mint mondjuk az elevenszülők némelyike, így azt mondom hogyha nincs baj az akváriumban akkor többet ártanál vele mint használnál.
2017. aug. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
Csak úgy megelőzés végett nem sózunk. Ha látod, hogy a halak dörgölőzködnek akkor 1 csapott evőkanálnyit adj 10-literenként, ezt a mennyiséget minden hal elviseli rövidebb-hosszabb ideig. A heti 30%-os vízcserék viszonylag hamar kiürítik a sót, ha nem kell felesleges pótolni. Ha baj van akkor viszont kúraszerűen kell alkalmazni az adott kór ellen, a legtöbb esetben viszont gyógyszer kell mert nem mindenre jó só sem.
2017. aug. 28. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!