Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez mi? / bettás kérdés /

Ez mi? / bettás kérdés /

Figyelt kérdés

Több mint egy hónapja vettük meg , egy 54 literes aksiban él pár Helena csigával egy növendék ancival.

Azt figyeltem meg , hogy egyszer csak elfogy a hátsó uszonya , vízszintesen rojtos lesz. Majd pár nap múlva visszanő és ez előről folyamatosan.

Miért?



2017. aug. 30. 22:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Éjjel az anci kicsit megcsócsálja.
2017. aug. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem hinném, nyugodt hal 😁
2017. aug. 30. 22:30
 3/10 Salx Narval ***** válasza:
Itt valami nem stimmel a leírásodban. Azt írod elfogy a hátsó uszonya, az a farka akar lenni vagy mi? Amennyiben a farka akkor az uszonyrothadás és rossz tartási körülményekre utal. Ezzel csak az a gond, hogy kezelés nélkül ritkán és sokára gyógyul még akkor is ha később jobb körülményeket biztosítasz és kezeled. Most akkor eltűnik az az úszó, vagy berepedezik, nagyon nem mindegy? Ha bereped annak is több idő kell azért 2 napnál de viszonylag hamar rendbe jön ha nem fertőződik el. A repedezett úszók többnyire mechanikai sérülések amit éles tárgyak vagy más halak okoznak, esetleg maga a hal okozza azzal, hogy dörgölözködik a tárgyakhoz, talajhoz, a dörgölözködés paraziták jelenlétére utal. A bettáknál a túl nagy vízáramlás is okozhat sérülést bár inkább elbújnak ilyenkor és a szűrő mögött a nyugodt vízben kuksolnak.
2017. aug. 31. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen , a farka. Elkezd olyan lenni ,mintha koronás betta lenne , majd visszanő. A szűrő egy Hydor 150-es , ha jól emlékszem 600l/h - s ,az áramlás vissza van fogva rendesen
2017. aug. 31. 08:36
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
nagy az áramlás, ezt írom le minden héten többször, állóvízben él, légpumpával kell szűrni az akváriumot, a nagy áramlás leöli a halat idővel.
2017. aug. 31. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
akkor vedd még kisebbre.
2017. aug. 31. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Salx Narval ***** válasza:
A heti 30% vízcseréket és a talajtakarítást csinálod rendesen. Megmondom őszintén ilyen problémával még nem találkoztam. Olyan volt, hogy sérülés miatt szakadt el egy-egy hal farka és magától meggyógyult, olyan is volt, hogy paraziták, gombák okoztak faroksérülést idősebb halaknál de azokat kezelni kellett magától nem jött helyre. Nem vette észre, hogy vakarózik?
2017. aug. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Salx Narval ***** válasza:
Én a szakadt úszókat Parakillel vagy Malachit Z-vel szoktam kezelni, mégpedig úgy, hogy hálóval kifogom a halat és még ott a hálóban csepegtetek rá a gyógyszerből, várok 1percet, hogy kicsit feltapadjon a festék aztán mehet vissza. Ezt más testrészén lévő sérülésen nem szabad alkalmazni csak a farkán és esetleg az úszókon. Ha máshol sérült akkor hígítani kell a szert és gyors, vagy tartós fürdőt érdemes csinálni.
2017. aug. 31. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Salx Narval ***** válasza:
Esetleg szerelj fel esőztetőt, nem egy nagy ügy csinálni egyet.
2017. aug. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Van esőztető,pont emiatt . Vakarózást nem vettem észre.
2017. aug. 31. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!