Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halacskát válasszak?

Milyen halacskát válasszak?

Figyelt kérdés

Sziasztok :D

12 éves vagyok, és nagyon szeretnék díszhalakat tartani. :) Van ötezer Ft 'megtakarításom'

A feltételek:

-Hideg vizes hal legyen

-Ha úgy adódna bírja a magányt.

-Ne legyen olyan nagy

-1500 Ft alatt legyen


Továbbá, leírnátok hogy kb. mennyibe kerülne egy halacska akváriummal, meg mindennel együtt?



2017. szept. 2. 22:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Halacska :3
2017. szept. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Bocsi, nyers leszek és egyszerű: 50.000 ft megtakarítás alatt ne állj neki. :)

A minimum akvárium méret 30 liter. Ehhez kell egy ezt elbíró szűrő és fűtő. A minimális hely miatt kevés halból választhatsz, gyakorlatilag vagy egy darab sziámi harcoshalat tartasz, vagy egy raj galaxy razbórát. Egy ilyen kicsi akvárium biológiai egyensúlyát nagyon nehéz fenntartani, sok kudarc ér egy kezdőt és nem éri meg nekiállni. Sajnos az ötezer forint édes kevés, a hal ára a legkevesebb ami az akvarisztikában felmerül. Én a helyedben várnék még egy kicsit, tanulnék róla, megismerném a biológiai körforgást és a halak igényeit, majd úgy vágnék bele újra. Ilyesmi meg eszedbe se jusson hogy aranyhalat tarts gömbakváriumba mert állít kínzás és pár nap alatt kimúlik.

2017. szept. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%

Hal helyett első próbálkozásként tarthatnál sórákot. Nekik elég egy befőttes üveg, teszel bele egy kis porlasztót és mivel nagyon kicsi az igényük, napjában párszor belefújsz, nem kell még légpumpát sem venned. Kezdetben ugyan egy nagyító elkel a megfigyelésükhöz, de ők is állatok, szépen megfigyelhető a viselkedésük, növekedésük, lehet őket etetni, takarítani és kijön a keretedből.


Sórák petét a legtöbb akvarista boltban árulnak.

2017. szept. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A sórákok mit esznek? :D
2017. szept. 2. 23:29
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
Lisztet,hínárport.
2017. szept. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Igazat adok az előttem lévőknek.

Max. Karácsonyra azt kérsz szüleidtől :D te meg megveszed bele a halakat.

Ameddig pedig még nincs olvasgass róluk, az igényeikről stb. bár mindent akkor fogsz már igazán tudni mikor ott lesznek nálad

Ebbe bele is kell jönni

És nincs olyan hal, ami bírja a magányt :) a halak rajban élnek szóval ha bele is vágsz minimum 6-8 hal ideális egy fajtából persze nem minden hal egyforma, a többi meg állatkínzásnak számít, gondolj csak bele te sem szeretnéd leélni az életed egy szobában egyedül :p :D

2017. szept. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
8%

Kedves kèrdező.Egy kezdő akváriumi halnak bettát tudok ajánlani.Kb.:1000 Ft.De télen kell neki viz melegitő.Sórákkal ne is próálkozzmert értelmetlen, a sórák nem háziállat.Ezt a halaknak szoktuk adni eledelnek.a betta egyszerü.Könnyü a szaporitása.Egy húszliteres akvárium max.2000 forit.Meg egy vizmelegitő összesen:5000 ft.De kell neki enni s.Mi egy kicsit bonyolultabb.Lehet több márka is:

-Tetra betta granulátum

-Tetra betta lemezes

-Sera bettagran

-fagyasztott tubifex,szunyoglárva


Semmi kép ne agj neki száritott vagy més halcsoport számára való tápot.Valamint ezek melé kell vizkezelő:

-Tetra AquaSafe 50ml,100ml,

Egy jó tanács ne higy a neptun termékeknek.

Valamint lehagytam hogy kell egy szivacsszürő kb.2500 Tehát kb.8000 forintba kerül összesen.

Egyébkét ha szaporitod őket akkor hamar vissza hozza az árát.Én szivesen felvásárolnám őket tölled rendszeresen.Egyébként a törperákok tartása olcsób de viszont az állat drágább.A rákokra mostanában nagy kereslet van.Egyébkén én 14 éves vagyok 5 éve foglalkozom komolyabban tenyésztéssel.Bármilyen kérdésed van keress bátran.

2017. szept. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, ne írj hülyeségeket legalább a kérdezőnek. Inkább olvasgasd el ezt a betta tartásáról: [link]


30 liter alatt pedig tilos bármilyen gerinces állatot tartani, mint amilyen az összes díszhal egyébkén. Tenyésztéshez pedig annyi akvárium kell ahány hal van és mindhez kell a szűrő, melegítő. Arról nem is beszélve hogy élőnövény, aljzat, biológiai szűrés nélkül nincs semmiféle akvarisztika. Gyanítom ezekről még nem hallottál, mert 20 literben a profiknak is nehéz fenntartani egy egészséges rendszert minden praktikával együtt, nem úgy mint te hogy beleraksz egy halat egy szűrőt meg egy melegítőt és életben marad a jószág pár hetet, hónapot.

2017. szept. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 14 éves, aki 5 éve foglalkozik hal tenyésztéssel, de nem tudja mit csinál :D mit csinálsz ember? :D a hal tenyésztése nem úgy megy, hol be dobok 20 halat egy olyan akváriumba, amibe el férnek :D a te halaid túl élésre játszanak ... kiváncsi vagyok hány döglött már meg nálad...
2017. szept. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
51%

nos hát amit az első irt az kb a teljesen uj felszerelésekre igaz.pl.: akváriumot lehet hogy használtam is lehetne venni, mert ugy több 50 liter környékit is láttam már viszonylag olcsón, de olcsóbb mintha ujonnan vennél akváriumot.

Az meg mi hogy már valaki 9 évesen haltenyésztő xDD

2017. dec. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!