Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért ajánlott a co2-t a...

Miért ajánlott a co2-t a világítás elött elindítani és a világítás lekapcsolása előtt elzárni?

Figyelt kérdés
És mennyi ez az idő? Mitől függ?
2017. szept. 14. 07:40
 1/5 anonim ***** válasza:
teljesen elzárni úgy tudom sose szabad, ezért is kell éjszaka fokozottan ügyelni az oxigénszintre.
2017. szept. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Mózes Adrián ***** válasza:
Azért mert mire a világítás felkapcsol már megfelelő a co2 szint a növényeidnek és ezáltal bubiznak és nőnek mint a gomba..(tápozni is világítás előtt érdemes) Lekapcsoláskor meg semmi trükk nincs csak spórolás a gázzal mivel már megfelelő a co2 szint nincs szükség többre példa: co2 bekapcsol reggel 8 világításod 10óra co2 lekapcsol 16:00 világításod 18:00
2017. szept. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Másodiknak:


Köszi ezt értem. De úgy is jó lehet hogy egyszerre megy a világítással?

Csak azért mert így elég egy időzítő:)

Öt napja így megy, és bizony, bubiznak rendesen:)

2017. szept. 14. 10:17
 4/5 anonim ***** válasza:
hát nem tudom, Veréb Gábortól olvastam, h éjszakára is hagyja, h egy minimálisan pötyögjön, az országba nála nem sokkal többen vághatják jobban e témát.
2017. szept. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Éjszakára felesleges CO2-t adagolni, mert olyankor a növények is oxigént vesznek fel. Egyedüli okát abban látom, hogy így kevésbé ingadozik a pH szint.

Szén-dioxid adagolásnál a növények felfokozott ütemben pörögnek, mint a drogosok :) és mikor felkapcsol a villany, akkor nekik már kell az oldott CO2 a vízben, amihez kell azért egy szint, ez pedig nem egyik pillanatról a másikra alakul ki, ahogy nem is egyik fogy ki egy csettintésre. Ezért van a világításhoz képest elcsúsztatott adagolás. Hogy mennyivel előtte-utána azt ki kell tapasztalni DC-vel vagy pH mérővel. Illetve szükséged lesz egy kH tesztre is, meg erre a táblázatra:

[link]

2017. szept. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!