Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért csinálja ezt a szűrőm?

Miért csinálja ezt a szűrőm?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy van egy Eheim 2008 típusú belső szűrőm, és miután kéitisztítottam két nap után már nem fújja a levegőt úgy mint előtte! A vizet rendesen áramoltatja, nincs eltömődve sehol! Két nap után ismét ki kell pucolnom, hogy megint nyomja a levegőt is, de nem is igazán koszos a szivacs még, meg át a baktériumoknak se jó ez az álandó pucolgatás!

Egy 54l akváriumba van! A régi szűrövel is az volt a gond, hogy a levegőt nagyon nehezen akarta beszívni!

Nem tudom mit csináljak vele


2010. máj. 27. 09:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem nagyobb akváriumba erősebb típussal van ugyan ez.Én csak simán a beszívócsövét jobban rányomom,és a szelepet jobban megnyitom hogy több levegőt szívhasson és ugy ujra megindul,ez után sokáig nem kell csinálni vele semmit.
2010. máj. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ahol a beszívócsőnél a levegő találkozik a vízzel, könnyen vízkő képződik.

Az EHEIM PickUp szűrőket pedig 1-2 centivel lehet a vízszint alá helyezni.

2010. máj. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Már kitakarítottam meg csináltam vele mindent! Valamikor csinálja valamikor nem, ha gondol egyet abbamarad a bubi vagy köpköd! Na mindegy most működik! Nekünk már ott ahol találkozik a cső a szűrővel már szinte kint van a vízből, mert csak így hajlandó a levegőt szívni!

2010. máj. 30. 19:15
 4/4 anonim válasza:
Nekem nem EHEIM szűrőm van és nem is ismerem ezt a típust. Ugyanezzel a problémával (= nem vagy alig jön légbuborék, pedig a légáramlás szabályozó a maximumon áll, a szivacs nem koszos és a szűrő már majdnem a víz szintjénél van) viszont én is küszködtem és talán hasznos lehet, amit én tapasztaltam. Nálam az segített, hogy teljesen szétszedtem a szűrőt és minden részt alaposan átöblítettem. Iszonyú sok trutyi mosódott ki a szűrő belsejéből! Utána megint minden rendben volt (egy darabig) és a szűrőt is mélyebbre lehetett süllyeszteni az akváriumban. Azóta időről-időre, kb. 1-2 havonta teljesn szétszedem és kitisztítom a szűrőt amellett, hogy a heti részleges vízcserekor a szűrőszivacsot mindig átnyomkodom a leengedett vízben.
2010. máj. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!