Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fényvetőről vannak tapasztalat...

Fényvetőről vannak tapasztalatok? Mennyire éri meg beruházni ilyenre! Ha igaz amit írnak, akkor majdnem olyan mintha 4 fénycsövem lenne a 2 helyett!

Figyelt kérdés

Ezzel a megoldással, több ezret meg lehet spórolni. Nem 4, hanem csak 2 fénycső fogyasztja az energiát, valamint nem kell beruházni egy tetőfejlesztésre! De lehet csak én gondolom, hogy jó megoldás. Sajnos nem találtam róla véleményeket nagyon.

Ezt néztem:


[link]



2017. okt. 3. 18:58
 1/3 Salx Narval ***** válasza:
Jó-jó a tükörreflektor de azért az túlzás, hogy megduplázza a fényerőt, 1 plusz csövet talán kitud váltani de 2db-ot biztosan nem . Mindenképp hasznos dolog mert minden fényt az akváriumra az-az a növényekre irányít én mindenképp támogatom az ötletet és én is használom. Az enyém ugyan maghasfényű fehér zománc de ez is látható eredményt mutat, a tükröződő felület még intenzívebb. Egy kolléga nemrég ajánlott jó és olcsó megoldásokat, mint alufólia és alumínium hőterelő tekercsek, lemezek stb. Régi eltört tükörből is készíthető, vagy kettévágott sörös dobozokkal is kibélelhető a tető egy kis barkácsolással.
2017. okt. 4. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Inkább úgy fogd fel, hogy a meglévő 2 csövedből fényvető nélkül eljut az akváriumra 1 fénycsőnyi fény, fényvetővel meg meg majdnem olyan, mintha a 2 csöved minden fénye eljutna az akváriumra.

Amikor mondják, hogy hány fénycső kell valahova, azt szinte kivétel nélkül fényvetővel együtt értik.

2017. okt. 4. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Jogos, amit a 2-es mond, a gyári világítások fölött valamiféle fényterelő alapból van.

A fénycsövek a henger minden irányába sugározzák a fényt, az a leadott teljesítmény, ezzel szokás számolni, de ez csak fényterelővel igaz.


Amúgy meg ha fényterelő, meg spórolás... hát mondjuk egy ilyen fényterelőt hajtogatok neked 3 perc alatt alufóliából felebaráti szeretetből is.

500 ft-os hőtükörből, vagy öntapadós fényvisszaverős fóliából is lehet csinálni.

A 4000 ft-os is bevízkövesedik, aztán 2-szer megsúrolod, oszt hajinthatod ki.

2017. okt. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!