Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ennyire ijedős a gyöngygurámi?...

Ennyire ijedős a gyöngygurámi? többi lent.

Figyelt kérdés

Ma ahogy hazaértem elsétáltam az akvárium elött (halkan közlekedtem és még csak annyira közel sem voltam az akváriumhoz) a gyöngygurámik (1hím 2nőstény) valamiért annyira megijedtek, hogy össze vissza úszkáltak, nekimentek az üvegnek, elég nagyot koppantak utána pedig lent húzták meg magukat az aljzaton.

Ennyire ijedősek?

Nem lesz valami bajuk?

Talán én jobban megijedtem mint ők....

120 literes az akvárium.



2017. okt. 7. 17:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos ennyire ijedősek. Kifejezetten fel szokták hívni az emberek figyelmét rá hogy ők ijedős halak, főleg ha még frissek nálad és nincsenek ott régóta nem is szokhattak meg. Nálam még sokszor más fajták is ijedősek az első hetekben, később megszokják a járkálást, de a gyöngygurámikra híresen igaz ez az állítás.
2017. okt. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Attól tartok, hogy minden nagyobb méretű hal ilyen viselkedést mutat, ha nem megfelelő méretű helyen van, ahol ráadásul búvóhelyet sem talál könnyen. Én vitorláshalnál tapasztaltam ezt, Be kellett burkolni kívülről az egész akváriumot újságpapírral, hogy ne verjék össze magukat véresre.
2017. okt. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Második napja vannak az akváriumban, az aksi dús növényzetű, be lett elötte járatva.

Túltelepítve sincsen,mellettük 8 ékfoltos razbóra és 6 házmesterhal van.

Úgy tudom a 120 liter elég nekik.

2017. okt. 7. 18:00
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor egyértelműen nem szokták még meg a helyet, adj nekik időt amíg megszoknak és idővel biztosan kevésbé rémülten fogadják a közeledést majd.
2017. okt. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ha megszokják a helyet akkor is ijedősek maradnak csak akkor már nem fejvesztve menekülnek, neki az üvegnek, vagy gyökereknek hanem egyből a megszokott helyükre úsznak amit biztonságosnak tartanak és ott fognak kuksolni. Ha hirtelen lépsz oda még ilyenkor is előfordul ,hogy bepánikolnak és az ő menekülésüktől a többi hal is megijed. Nincs erre más megoldás mint a dús növényzet, bújók és kellően nagy akvárium, valamint a te óvatosságod. Az afrikai sügérek(7-8 évesek) már 2-3 méterről észreveszik az óvatosan közeledőt is és megállnak, még egy lépés és pucolnak a barlangjukba és ott figyelgetnek csak akkor jönnek elő ha nyitom a tetőt (várják a kaját), vagy ha abbamaradt a mozgás.:D Nem félnek ők már annyira csak erős bennük az ősi menekülési ösztön, gyakorlatilag ennek köszönhetik, hogy fennmaradtak. Szóval a gurámikat sem nagyon lehet hozzászoktatni a mozgáshoz a vitiket nagy helyen talán jobban. Neked kell megszoknod az óvatos mozgást az akvárium előtt de mint mondtam idővel azért nem pánikszerű lesz a menekülésük, csak ha hirtelen odalépsz. Az apróbb halaknál valóban nincs ekkora pánik, persze azért őket is meglehet ijeszteni.
2017. okt. 8. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!