Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A vizszuro, a levegozteto es...

A vizszuro, a levegozteto es a lampa sok aramot fogyaszt?

Figyelt kérdés
A paromnak jott ez az otlete, hogy tartsunk halakat. Van tapasztalata benne, csak anyagilag nem tudom, hogy mennyire jo otlet? Nekem nincs tapasztalatom, anyagilag mennyire megterhelo a haltartas? Egy 200l es akvariumrol van szo. Gondolom a fent emlitett dolgoknak napi 24 oraban aram alatt kell lenniuk es abban sem vagyok biztos, hogy mennyire lenne zavaro a zaj.

2017. okt. 11. 15:56
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Na akkor még egyszer egy kis magyarázat

Teknős 150 liternyi vízmennyiség (nem az akvárium teljes térfogata ennyi) 150X8, mert 8 vízcsere 2 hónap alatt 1200 liter.

A 300 literesből cserélek 60 litert X8 alkalom 480 liter

A másik 150 literesből 40 liter X8 alkalom 320 liter

A kicsi elenyésző, 10 liter X8 alkalom 80 liter.

Két hónapra ez összesen, 2080 liter víz.

Ha csak a vízszámlát nézem az ára nem sok, 456 Ft amihez a csatorna hozzájön (az akváriumvíz nem oda megy), 1052 Ft az összesen 1509 Ft.

A vízszámla: 35m3 elszámolt vízmennyiség, 7665 Ft (locsolás, mosás, főzés, fürdés, apróságok) és a 35m3 utáni elszámolt 13125 Ft csatornadíj, amiből 9m3 kb nem is a csatornába megy.

A vízszámla 7665, a csatorna 13125=20825Ft

Ameddig az önkormányzat meg nem szüntette a közcsapot pár házzal mellettünk (ez volt 2 éve), 10000 Ft se volt a víz és csatornaszámlám együtt. Onnan locsoltam, onnan hoztam a vizet az akváriumokba, és akkor még volt medence ami szintén onnan lett feltöltve. Most kb 14000 lenne a reális összeg amit ki kellene fizetnem, mert a szokásaim nem változtak, és azóta csak a 45 literes aksival van több, a medencét pedig eladtam, a kerti tó tervemről lemondtam.

Senki nem lopja a vizem, a vízmű bevizsgálta az órám a társtulajdonosokéval együtt, és a fő vízmérőt is ellenőrizte, ami nem kevés ftomba került, és nem találtak hibát. A fejem tetejére is állhatok, a csatműt akkor sem érdekli mit csinálok a leeresztett vízzel, jogszabályilag nekik el kell számolni az elhasznált víz mennyiségével megegyező m3t

2017. okt. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
hm az szívás.
2017. okt. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!