Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Valaki tanácsot adna, hogy...

Valaki tanácsot adna, hogy kezdő "akvarisztának" hol érdemes kezdeni?

Figyelt kérdés
Érdekelnének a felszerelések,a halak,stb.Rengeteg kérdésem van!linkeljetek légyszi!
2010. máj. 28. 23:12
 1/8 Szentpety ***** válasza:
Ha gondolod írd meg privát e-mailben a az email címedet,és adok címeket és telefonszámokat,ahol nagyon olcsón és jó minőségben össze tudod állítani az akidat. Én kb a bolti ár 1/5-éért állítottamössze.
2010. máj. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mindenképpen egy egyszerű, édesvízi akváriummal. Figyelni kell rá, hogy kezelve legyen a víz antiklór cseppel és metilénkékkel. A víz kémhatása lehet enyhén savas is, a pH 6.3 -nál még elmegy, de ennél alacsonyabb ne legyen, a semleges (7-es értékig) mozoghat. Tegyél bele guppit, mollit, bécsi szifót. Viszont inkább hagyd ki a szumátrai díszmárnát, vitorláshalat, paradicsomhalat, sziámi harcoshalat és hasonlókat, mert egyrészt más körülményk között érzik jól magukat, másrészt az előbbiekkel nem férnek össze. A neonhal túl kicsi, inkább ne tedd össze szifóval és guppival, hanem később (ha tapasztaltabb leszel) készíts nekik külön akváriumot, ahol rajokban úszkálhatnak.

A szifók és guppik elevenszülők és nagyon könnyen szaporodnak. A neonhal ikrázással szaporodik, ami mindig bonyolítja a helyzetet (megfelelő talaj kell).

Ne feledkezz meg buborékoltató készülékről és hőmérőről, rendszeres vízcserélésről, új halak karanténozásáról és gyorsfürdőzéséről, hogy be ne hurcoljanak valamit.

Most így hirtelen ennyi jut eszembe, sok sikert!

2010. máj. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az első lépés az olvasás. Olvass akvarisztikai témájú könyveket és honlapokat az interneten. Sokat lehet belőle tanulni.
2010. máj. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
akvarista.hu
2010. máj. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én a hazai halfajokat ajánlanám.Lehet,hogy nagyok és kevésbé színesek,de nem annyira érzékenyek.Ráadásul viszonylag ingyen belehet szerezni őket.Én is kimentem egy csatornára ahol nincs halőr,és két kárásszal tértem haza.Berendeztem egy üres akváriumot(bekapcsoltam a szűrőt,alzatot tettem,betettem egy ott szedett megmosott hínárcsomót és szűrt esővizzel feltöltöttem az akváriumot).A két kárász már fél hónapja boldogan úszkálnak.Amúgy aranyhaltáppal etetem őket.
2010. máj. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A hazai vizekben élő halak nagyságrendekkel érzékenyebbek és nehezebben tarthatók, mint egy sima "guppy" kategóriás hal.
2010. máj. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Horn-Zsilinszky könyv.

Nézz szét a neten, s ha találsz egy szimpatikus boltot, akkor menj be informálódni. Ha nem jött be, akkor jöhet a következő bolt...


Az első hozzászóláshoz: Vagy nagyon drága boltokat néztél vagy lopott cuccokat vettél. Nincs 5-szörör árrés még a nagyker beszerzési ára és kisker ár között sem.

Azt senki sem gondolhatja komolyan, hogy pl. egy 4200 forintos EHEIM szűrőt 840-ért legálisan meg lehet kapni.

2010. máj. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
[link] itt mindent megtelálsz
2012. aug. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!