Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy "füvesített" halas aksiban...

Egy "füvesített" halas aksiban hogyan takarítható a mulm?

Figyelt kérdés

Szeretnék csinálni ilyesmit de mi lesz a mulm al?

Mert ugye ott a talajpórszívó nem játszik gondolom:)

120x50 es lenne az alja gondolom valami áramlás kéne de nem igazán tudom hogyan kéne. Ezért inkább kérdezek:) Ja meg ugye ha televan az alja növénnyel akkor aljzatlakó halak /harcsák/ is kizárva, jól gondolom?


2017. okt. 15. 16:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
a talajporszívót megmozgatva felkavarodik a mulm ezért fel tudja szívni
2017. okt. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Oké:)

Egy ilyen aksiban magát a talajt azt nem kell nemis lehetne tisztítani nem?

Az mitöl nem rohad be vagy hogyvan ez

2017. okt. 15. 18:02
 3/12 anonim ***** válasza:
Hát ha füvesíteni akarsz az nem egyszerű mert ahhoz 1w/l körüli fény kell, meg co2 beoldás, ha a tipikus gyepnövényekre gondolunk. 1w/l fénynél már kell hogy legyen normális áramlásod ami ha nem is az összeset, de a kosz java részét nem hagyja leülepedni. Egy kicsi elfér a talajban, de a gyepnövények eléggé könnyen bealgásodnak amúgy is. Továbbá az a baj a legyezgetéses megoldással hogy az csak a legtetejéről szedi ki a mulmot, de érdemes lemenni 1-2 cm-re.
2017. okt. 16. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

De ha legyek 1-2centire kijönnek a növények nem?

Nem a világítás érdekel hanem egy ilyen aksi tisztántartása:)

Hogyan és mivel, áramoltatókkal vagy hogyan?

2017. okt. 16. 03:05
 5/12 A kérdező kommentje:
*lemegyek
2017. okt. 16. 03:07
 6/12 anonim ***** válasza:
Több mód is van, vannak áramlásgenerálók igen, lehet belső szűrővel is áramlást csinálni. Én személy szerint egy skkora akvánál két külső szűrőt használnék, mindkét oldalán egy egy esőztetővel egymás felé forgatva, annak eleégnek kéne lennie. De nem írtál ilyeneket hogy milyen technikát szeretnél alapból stb
2017. okt. 16. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
És persze kijönnek :D azt arra értettem ahol nincs gaz. Ha nincs megfelelő áramlásod szerintem nagyon felgyűlik a talajban a mulm. Talajlakó hal meg mehet de nem mindegy melyik, valaki talán meg tudja mondani. Vannak szolidabb harcsák is :D
2017. okt. 16. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Salx Narval ***** válasza:
Ha a talajporszívóhoz nagyobb tölcsért csinálsz pl 0,5-literes üdítős flakonnak csak az alját vágod le akkor nincs akkora szívóhatás, hogy kikapja a füvet ha már kicsit megkapaszkodott. Az sem jó, ha túl könnyű laza talajt választasz amibe nehéz az ültetés és könnyen kijön közüle a növény de túl tömör sem lehet. Kérdezgetni kell a kollégákat ki milyen talajt ajánlana a nehezebbek közül, ebben én nem tudok tanácsot adni (homokot és sódert használok csak). Én egy erős külső és egy erős belső szűrőt tennék ide és a fent említett módon készült talajporszívóval takarítanám (óvatosan a fű tövéig nyomva), plusz óvatosan kiporolnám a növényeket vízcserekor és hagynám , hogy az erős belső szűrőm kiszedjék a koszt. Én halakat, garnélákat nem ajánlok, ezt inkább azokra bíznám akik növényeznek és tudják hogyan viszonyulnak a CO2- hoz és a tápszerekhez . Viszont a Purigent és carbót érdemes lehet bevetni már csak az algák miatt is.
2017. okt. 16. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Attól is függ, milyen növényt akarsz az aljára. A csetkákafélék viszonylag könnyen kijönnek, és egyébként is hiába írják őket a legkevésbé igényes gyepnövénynek, nagyon könnyen algásodik, nem kezdőnek való növény. Helyette pl használj montecarlot vagy más hasonló felépítésű növényt, azokat én bátran porszívózom, olyan gyökerük van, hogyha teljesen rászorítom a talajporszívó végét, akkor se moccannak meg.

Corykat rakhatsz, kisebb fajtákat, de inkább csak akkor, mikor már minden növényed megfokadt, rendes gyökeret eresztett, bedúsult.

2017. okt. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Háá.... köszi:)

Techinikát azért nem írtam mert abban is kéne a "Nagy" tanács segitsége:) belső szűrőt ha nem muszáj nem használnék mennél kevesebb mű dolgot szeretnék bele. Kűlső szűrő ha van olyan ami elbítja egyet használnék ha lehet. Azt osztanám mind a szívó mind a visszafolyó ágát y al. Továbbá a talaj lenne még nagy kérdés!!! Az bizti hogy a fedőréteg valami bogyós fekete:) De milyen rétegek kellenének és milyen vastagon? Persze nem az ehész csak fű lenne. Hátrébb lennének nahyobb növények is. És ha majd idővel lifogy a táptalaj mehet a tabis verzió vagy újra kell rakni az egészet?

Szóval ha lenne valaki aki ebben részletesen tudna segíteni azt nagyon meg köszönném!!!! Esetleg ajánlana valaki még "füvesítésre" növényt?

Így is mindent köszi Nektek:)

2017. okt. 16. 19:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!