Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi történhetett a halammal?

Westside13 kérdése:

Mi történhetett a halammal?

Figyelt kérdés

64 literes aksi, Anubias növényzet, 380 l/h-s 7W-os Belső szűrő, másfél hete volt vízcsere. 7 ékfoltos razbóra, 1 maradék kis neon van az akváriumban, kb. 1 hónapja költöztettem be egy pár ékfoltosat a kiürülő aksiba.


Volt egy ékfoltos akinek fel volt dagadva a pocakja, próbáltam megkeresni mi baja lehet, de végül arra jutottam, talán magamat túlságosan is megnyugtatólag, hogy csak ilyen alkat, akinek mélyebb a hajlat a hasán. Most vettem észre, hogy elhullott, ez a mai nap történt bizonyosan. A hasa teljesen felszakadva, de vannak kis csigák az aksiban, és ők már rá voltak mászva, lehet ők ették le onnan. A seben olyan szimplán olyan, mintha a belső szervei lennének. Azelőtt a többiekkel úszott, ugyanolyan virgonc volt. A többi halon sem külsőleg, sem viselkedésben nem látok problémát. Segítsetek!

Mi lehetett a baja? Mivel kezeljem most a halakat?


Az biztos, hogy amint lehet, részleges vízcsere és ma nem kapnak enni.



2017. okt. 16. 21:32
 1/6 A kérdező kommentje:
*54 literes aksi, bocsanat, elgepeltem.
2017. okt. 16. 21:53
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez így nem teljesen érthető.

7 ékfoltos van, plusz költöztettél még hozzájuk, vagy azzal együtt? Mennyi az a maradék neon?

Mennyi volt?

Mitől "kiürülő" az az aksi?

Ezelőtt is volt vele probléma?


Szerintem kezdd az elején. Miből, mennyi hal volt benne, mi történt, mennyi lett, az újak halnak meg, vagy a régiek...

Víz értékeket szoktál mérni?

Szűrő szivacsán látsz bőven baktérium telepeket?


Ennyire csak annyit lehet mondani, hogy pl hasvízkór.

2017. okt. 17. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kb. Masfel eves az akvarium, az amibol a visszamarado neon lett, az 1 eve volt, egeszen egyszeruen nem ertettem elegge hozza es hulyesegeket csinaltam, amire rament a halak elete. Maradt 2 razbora meg egy neon, igy hat 1 evig kb nem vettem bele semmit, mert szepen be akartam az aksit jaratni es gyakorolni. A ket razbora hatalmas nagy mar, a neon is elvan mostmar, hogy vannak tarsai.

Ez nem hiszem, hogy faktor lenne jelenleg, 1 eve volt kb.


2 nappal ezelott 7 razbora es 1 neon volt, ma mar csak 6 razbora 1 neon van, az uj telepitesbol (kb . 1 honapja) halt meg az egyik joszag, akinek mar jo ideje puffadt hasa volt, de mint elotte is irtam, mivel mas jele nem volt a betegsegnek, az alkatanak hittem.


Hasvizkor nem hiszem hogy lenne, mert nem volt piros a szeme, a pikkelyei nornalisak, uszkalt rendesen a tobbiekkel, es nem sullyedt a viz aljara.

2017. okt. 17. 07:20
 4/6 A kérdező kommentje:

Szoktam latni rengeteg bacit es dzsuvat, nyilvan mindig kinyomkodom belole egy ido utan vizcserenel, a sajat vizebe, stb, ahogy kell.


Ertekeket nem szoktam merni, a nitrir es a nitrat szint szerintem rendben kene, hogy legyen, a vizcserek mennek rendben, a szuro fodrozza a vizet es a levegozteto is nyomja tele bubival.

2017. okt. 17. 07:23
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha 1 hónapja volt, és azóta a többi egészséges, akkor szerintem egyedi eset lehet.

Hogy konkrétan mi volt a baja, azt nem tudom, a lényeg, hogy ne tömeges jelenség legyen, illetve ne a körülmények okozzák.


A halaknál nem úgy megy, mint az embereknél, hogy 2 embernek születik életében 2-3 utódja, a több tízmillió hímivarsejtből meg 1 termékenyül meg.


A halaknál kb az összes megtermékenyül, meg elvileg ki is kel, a természetes szelekció ezután következik, valamelyikből zsákmány lesz, valamelyik túl gyenge, valamelyik nem úgy fejlődik ahogy kéne, stb stb, ilyen előfordul, akár általános immungyengeség, akár egy genetikai hiba...


Minden esetre nézz utána alaposan az optimális tartási körülményeiknek, milyen környezet kell nekik, milyen fagyasztottakat szeretnek enni, stb, mert hosszútávon ezekkel lehet erős immunrendszert felépíteni, ez a legjobb védekezés a kórokozók ellen.

2017. okt. 18. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
Ha kizárhatjuk a hasvízkórt akkor más belső szervi okok miatt lett ödémás, pl vese, szív vagy májfunkciós zavar ennek oka lehet örökletes de fertőzések, mérgezések is kiválthatják. A felrepedt vízzel teli has erre utal. Ha a többinek nincs látható baja, csinálj egy talajtakarítást és ezen túl hetente cserélj 30% vizet. Vásárolj tőzegkivonatot és adagold a vízhez, az elpárolgó vizet desztillált, vagy ioncserélt vízzel pótold és telepíts gyorsan növő növényeket is. Az eltérő igények miatt 24 fokos köztes vízben tarthatóak, de ez egyiknek sem igazán jó. Neonból is kellene egy kis raj egyedül nem jó neki, a razbórák nem jelentenek számára társakat.
2017. okt. 18. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!