Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez nem kínzás? Nekik miért...

Ez nem kínzás? Nekik miért szabad?

Figyelt kérdés
Sokszor olvasok itt vitákat a halak és az akvárium mérete témában. Nem egy, halakat árusító boltban láttam, hogy pl. sziámi harcoshalat tartanak egy pár decis rekeszben, amit egy nagyobb (általában növényes) akváriumba akasztanak. Ezek a halak nem szenvednek? Egyáltalán, a boltoknak szabad ilyen körülmények között tartani halakat (gondolok itt a túlzsúfolt akváriumaikra, akár a boltok/piacok élőhalas medencéire), csak otthon törvényszegés állatot kínozni?
2017. okt. 24. 19:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Ők nem tartják a halakat, hanem eladásra tárolják. Csak a létminimumot (vagy azt se) biztosítják nekik, és a hülye eladók meg ezt tuszmákolják a vevőkre, utána meg jönnek itt a hárítások ilyen esetben hogy "de az eladó azt mondta és csak nem gondoljátok már hogy majd utána olvasok amikor az eladó mondta és ért hozzá!". Nem, nem értenek hozzá. Két héttel ezelőtt lehet a szupermarketben dolgoztak még, semmi közük az akvarisztikához.


Azért nem büntetik őket egyébként, mert ott csak tárolják őket ideiglenesen. Ugyanolyan, mint hogy tilos kutyát láncon tartani, büntetendő, de ideiglenesen meg lehet kötni, ennek ellenére ha kiszáll a rendőrség az egész életében láncon tartott kutyához mit mond a tulaj? "Há' öt perce kötöttem meg!" És senki nem tudja bizonyítani az ellenkezőjét.


Egyébként azt hiszem pl a gömbakváriumban való tárolást a kereskedésekben is betiltották, legalábbis nálunk már jópár éve leálltak az abban való tárolásról, és inkább minden akváriumba a többi hal mellé tették be egyesével a sziámi harcosokat.

2017. okt. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
62%

Hányféleképpen kell még ugyanazt elmondani?


Kaptál már vagy 20 választ. Nem elég?

2017. okt. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Utolsó: nem tudom, miről beszélsz. (De valaki felhúzott, azt látom.) Nekem ez itt az első kérdésem, és azért írtam ki, mert ma reggel az utcánkban cirkált az állatvédelem autója (nagyon egyetértek), délután meg bementem egy bevásárlóközpontban az állatosba, és láttam az említett bettákat, és az jutott eszembe, hogy ha ezeket a kókadt kis halakat nem veszi meg senki, hát az egész életüket abban a dobozkában fogják leélni, és igenis láttam már boltban is halakat rendes körülmények között, a sügeresnél pl., ahol vásárolok, 800 literben vannak a sügerek. Másrészt, jártam már olyan országban is, ahol a fenti okokból pl. betiltották az áruházi élőhal-árusítást. Ha állatvédő lennék, igenis szétnéznék az állatkereskedésekben is.

(Amúgy, elsőre reagálva, nem biztos, hogy mindenhol csak eladni akarnak, mert vannak üzletek, ahol látható az állatok szeretete, és ott felelős tanácsokat is tudnak adni a tartást illetően.)

2017. okt. 24. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!