Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez a micro és macro így nem...

Ez a micro és macro így nem használható együtt?

Figyelt kérdés

Vásároltam Green Aqua MACRO növénytápot amire az van írva hogy: "A Green Aqua macro és micro tápok együtt használandók!"

De mivan akkor ha én nem a Green Aqua micro tápját használom hanem Dr. Garden, Aqua Garden Micro combit? Mert most az van itthon eddig is azt használtam csak kellet macro táp szóval így tervezem csinálni .... Ez így jó vagy nem? Köszi a válaszokat!


2017. okt. 25. 12:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem kell túlbonyolítani.
2017. okt. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
első ez mit jelent ? használható együtt? a dr garden micro és a green aqua macro? számodra lehet egyértelmü de nekem nem az. És bocsi ha hülye kérdés! köszi!
2017. okt. 25. 13:26
 3/6 anonim ***** válasza:
Használhatod együtt. A terméken feltüntetett információ csak ajánlás, de nem kötelező együtt használni őket.
2017. okt. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az aqua garden vas tartalma 750 mig a ga micro 2000mg/liter, tehát majdnem csak a harmada, ezért a garden és a ga macro nem adható párban, vas hiány lesz, a vas hiány mellé csatlakozhat kálium hiány is mivel a kálium szinergista eleme (segíti a beépülést) a vas. A ga mic mac párban adható mivel a micro nem tartalmaz káliumot, példa a garden, tf planter, profito, tropica plant premium tartalmaznak káliumot, mellé DTPA keláttal van a vas ami keményebb vízben, magas ph értéken is jól teljesít, így nem igényelnek heti 50%-os vízcserét.

Szerintem úgy adagold a macrot, hogy a garden mennyiségének legfeljebb a harmada legyen, ha nem elég akkor kell mellé vasat is adni, és 0,1-0,1 mmp/liter vasat rátenni a garden vasára. Volt aki próbálta párban adni a gardent, ga macrot, nem jött be.


Az még egy plusz mese, hogy a legtöbb akvába kálium + micro elemes táp kell, ha halas, vagy low tech vonalról van szó. A macro meg csak csekély mértékben kell. Tehát jó a garden, alaposan rázd fel mert nem homogén, a vasra kell nála figyelni, nem sok van benne, kevés macrot tudsz mellé adagolni.

2017. okt. 27. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jav ez előzőhöz: + 0,1-0,2 ppm vas emelés kell ha több macrot akarsz adni. Mondjuk 100 liter vízre 0,1 vas emelés az 10mg vas, a garden 10ml/100 liter adagban, heti szinten 7,5 mg vasat ad a vízbe, ennyi elég is lehet, ha párban akarod adni. Vagy még megoldás, hogy emeled a garden adagját, nem 10ml/ 100 liter hanem többet adsz.
2017. okt. 27. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
utolsó válaszoló nem B.Joci vagy ? :) ráillik ez szakszerű válaszadás :D ha nem akkor elnézést :DD Amúgy régen csak gardent használtam ön magában 126 literhez napi 2ml t de nem jöttek elő a vas hiányos tünetek. Ha egy növény vashiányos akkor sárgul a levele nem ? 126 litereshez igy probálom adagolni továbbra is : napi 1 ml macro és 2ml micro (garden) és 2ml carbo szerinted ez így jó lehet ? vagy a microt emeljem 3ml re ? Köszi!
2017. okt. 27. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!