Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyit koltesz havonta a...

Mennyit koltesz havonta a haziallatodra?

Figyelt kérdés
Milyen allatod van, es miket veszel neki?

2017. okt. 30. 19:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
55%

Kutya,Macska,Hörcsög.

Kutyának fogkefe alakú illetve csont formájú jutalom falatot szoktam venni.

Macskának:Kis gömböt amibe kaját kell tenni ha pofozgatja akkor kihullik belőle a kaja.

Hörcsögnek:Neki olyan játékokat ami alatt eltud bújni és biztonságban érezheti magát.

Nem tudom ezek egy hónapban mennyibe kerülnek átlagosan de ilyeneket szoktak kapni.(:

2017. okt. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Kb fél éve vannak halaim, és mivel úgy kaptam az egészet kicsit lepukkanva, hát eddig elég sokba van, mert kellett a tetőt cserélni 27 e, fűtőt venni nekik 4 e, mert nem volt, most cseréltem le a belső szűrőt külsőre, 38 ezerért. meg kellett venni a vízkezelőt, kajákat, eddig havi átlagban 15 ezer. Most a nehezén túl vagyok, néhány növényt szeretnék még, meg az új szűrőhöz kell pár alkatrész (esőztető), aztán nagyjából csak a kaja. A kaja úgy 1-2000 ezer lesz egy hónapban, mert az élőt úgy veszem.

Kezdő akvaristaként azt modom, hogy az eleje nagyon durva, utána ha nincs gebasz már nem vészes, rezsivel együtt havi max 2000 Ft-ra számítok:)

Persze sokan nem tudnak megállni, újabb halakat szeretnének, azoknak újabb felszerelés kell, lehet, ez engem is utolér:)

2017. okt. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Azta, milyen sokba vannak a halak! Nem is gondoltam volna.
2017. okt. 30. 20:06
 4/19 anonim ***** válasza:

Nyuszi

Változó. Most több széna kell neki. Ez havonta kb 3-4000. Táp 500 körül. Zöldségeket általában nem kifejezetten neki vesszük, de tény, hogy mióta nálunk van, mindig többet veszünk, és „uhh, maradt a répából, kiviszem a nyuszinak” alapon úgyis ő jár jól :P. Néha veszek neki valami játékot, apróságot, havonta 1000.


Szóval 5-6 egy téli hónap.


Nyáron két csomag szénát vettem neki összesen (1000 ft), szárítottunk levágott füvet, meg amúgy is inkább füvezett :P. Akkor tápot se kapott, tehát 300, ha volt :D


De tavasszal született, akkor azért a kezdő ár egy tízes körül lehetett.

Ja, egy hónapja volt orvosnál, akkor 15000 volt a kezelés, 5000 egy seb miatt, 10000 egy teljes körű vizsgálat+karomvágás+fültisztítás+egy hónapra elegendő magkeverék+3000 forintos gyógyszer+kombi oltás (ez maga 6-7000 körül van). Ja, és ott állították ki a könyvét is, mert a másik helyen nem kapott.

2017. okt. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
4 vagyok. Külön helyen volt a két vizsgálat. Bocsii
2017. okt. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
55%
3 kutya, sokat költök rájuk, de ők a családom és a hobbim is egyben, úgyhogy kb minden felesleges pénzemet rájuk költöm. Minőségi táp, jutalomfalat, ha megtetszik egy új kutyaágy vagy nyakörv vagy játék, gondolkodás nélkül megveszem nekik. Az állatorvos is elég sokba kerül, mindhárom idős már és túlvannak pár műtéten meg betegségem. Összességében az évek alatt szerintem egy öreg autó árát már elköltöttem rájuk.
2017. okt. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Egy kutyus, egy cica. A kajájuk kb. 16-20 ezer Ft havonta.

Cicának havonta bolha-kullancsirtó 3-4000.

Ez az átlag havi kiadás.

Ezenfelül vannak az éves oltások, kutyusnak bolha-kullancs nyakörv, féreghajtók, és szükség esetén az állatorvosi költségek.

2017. okt. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
szia!Kb 20-25000ft.Happy dog 15 kg átlag 10000 ft. hullámosoknak werse-laga táp 4 kg kb 3000ft,nimfa táp szintén werse-laga 1 kg kb 1700ft hörcsög táp 450 g szintén werse-laga kb 600ft + 30 konzer macska kaja 150ft db-ja.Akkor havi szinten kell 3 zsák forgács 1 zsák 220ft,csutkaalom 8 zsák dbja 900ft aztán 4-5 szépia a madaraknak minden hónapban 400/db fürtös köles 350g 900ft 2zacsko papírtörlő minden hónapban kb 600ft ezen felül szezon zöldségeket,gyümölcsöket is veszek répa brokkoli sütőtök alma cukkini, uborka,paprika,zeller. ez is kb ezres biztos van(1 németjuhászon,6 hullámos papagájom 2 nimfán 1 szíriai arany és 1 dzsungáriai törpe hörcsögöm illetve 2 macskám van)
2017. okt. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Kaméleon /vitaminpor,kaja(csak élő)/ 5000/hó, szakállas agáma /vitaminpor,kaja(élő és növény is)) 5000/hó, madarak /mag/ kb 1000/hó, leguán /zölség,gyümölcs kaja és vitamin/ kb 2000/hó, 3macska 10000/hó ,két kutyus 20000/hó, ara papagály /gyümölcs+magok/ 3000/hó, akvárium 20000ezer/hó és végül cukormókus /zöldség-gyümölcs/ 2000/hó.
2017. okt. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%
Nekem egy labradorom van. A kaja nagyon max 16ezer (ebben benne van a porcerősítő is), a jutalomfalatok kb 10ezer. Játékot kb 2 havonta kap az 4-5ezer körül van maximum. Havonta kap parazita elleni spoton-t és féreghajtót ez 5ezer forint de kedvezményem van egy ismerősnél. Nyáron járunk több helyre (kutyastrand pl), így ez húzósabb. Szóval nagyon max 35 ezer, de ebben tényleg minden benne van.
2017. okt. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!