Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért nem levegőztet a levegőz...

Tom Benko kérdése:

Miért nem levegőztet a levegőztetőm?

Figyelt kérdés
Nagyjából két hónapja van meg, mostanság kezdett neki rendetlenkedni. Ha kimosom, szemmel láthatóan nincs sehol elzáródva, eldugulva, ennek ellenére csak a vizet keringeti, a levegőztetés nem működik.

2017. nov. 23. 20:48
 1/6 Salx Narval ***** válasza:
Gondolom ez ilyen belső szűrőre szerelt levegőztető, ha igen akkor valószínűleg vízkőlerakódás lehet ezt nem minden esetben és nem minden szűrőnél látszik. Takarításkor cseppents egy kis sósavat a csövecskébe, vagy ha leszedhető akkor a kiömlő csonkkal együtt áztasd be kicsit. Általában ott szokott lenni a vízkő ahol csatakoztatod, nem magában a csövecskében.
2017. nov. 24. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
@Salx Narval: Kipróbálom, köszi! Ettől lehet, hogy időnként lökésszerűen beindul kicsit?
2017. nov. 24. 23:30
 3/6 Salx Narval ***** válasza:
Igen lehet, meg még attól is ha telítődött a szivacs kosszal, esetleg régi és összetömörödött ez esetekben esik a motor teljesítménye, ezt először a levegőztető gyengülésén veszed észre. Megoldás: a már említett savazás, a szivacs kinyomkodása az akváriumból vett vízben, ha összetapadt akkor viszont cserélni kell.
2017. nov. 25. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
@Salx Narval: Köszönöm a tippet, irdatlan mennyiségű retya jött ki a motorból is. A szivacsot rendszeresen mosom, azzal egyelőre nincs gond. Amúgy némi kísérletezgetéssel kiderült még egy hiba: a fiaim imádják a halakat, csak a sok bámulás/kapaszkodás közepette majdnem a kavicságyig lenyomták a levegőztetőt. Most feljebb húztam,és erőlködés nélkülmegy.
2017. nov. 26. 10:30
 5/6 Salx Narval ***** válasza:
Örülök, hogy megoldódott a probléma. Csak úgy kíváncsiságból, mi az konkrétan amit lenyomnak a kavicságyig? Azt írtad a levegőztetőt lenyomták és te feljebb húztad, nem igazán értem.:D Hát, a motorház és a rotor is szűrő része, takarításkor azt is tisztítani kell. A szivacsot viszont ne jó alaposan mosd, csak finoman lögyböld ki és kicsit nyomkodd meg mert különben kimosod belőle a bacik nagy részét is. Mint ahogy már írtam, mindig az akváriumból vett vízben kell kinyomkodni a szivacsot, a szűrő többi részét már moshatod sikálhatod a csap alatt, akár meleg vízben is.
2017. nov. 27. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
@Salx Narval: Egyetlen hosszú (magas) oszlop, kombinált szűrő/levegőztető, Aquael Mini típusú. Tappancsokkal lehet rögzíteni, egy akasztós oszlopon. Most megigazítottam, hogy ne tudjon lecsúszni, mert, ahogy megnéztem a leírását, ha nagyjából 5 centiméternél kisebb a hely, akkor a hatékonysága lecsökken. Minden bizonnyal a torlónyomás révén szívja be a levegőt, tehát ha lassú a vízáram, akkor kicsi a nyomás és a levegő nem kerül észrevehető mértékben a vízáramba.
2017. nov. 28. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!