Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan lehetne meggyógyítani...

Hogyan lehetne meggyógyítani az aranyhalaimat?

Figyelt kérdés

Igen, tudom, hogy elbasztam pár éve... Kínzás őket 72 literes aksiban tartani és emiatt is majd egy ismerősünk halas tavába fognak kerülni, de csak tavasszal, mivel eddig akváriumban voltak és nem hinnénk, hogy kibírnák most az áthelyezést.

Pár hete valami bajuk van, de nem viselkedésileg, hanem csak az úszóikon, főleg a farokúszón, ilyen fehéres "góc pontok(?)", pötty szerűségek jelentek meg, és valahol enyhe bevérzést is látok.


Hogy lehetne őket kikezelni tavaszig? Jelenleg SERA Costapur-al és SERA baktopurral kísérletezek.

Viszonylag nagy teljesítményű belső szűrő van benne, a mulmot is igyekszem gyakran porszívózni. 10-20%-os vízcsere 1-2 hetente van.


[link]

[link]



2017. dec. 1. 00:37
 1/7 anonim ***** válasza:
43%
Halpenész, esetleg darakór ami eszembe jutott.
2017. dec. 1. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Salx Narval ***** válasza:
100%
Nem tudom beazonosítani sajnos, de elég széles hatáskörű gyógyszerekkel kezelted ha valamilyen fertőzés bizonyára megállítja. Viszont a vízcseréid nagyon kevesek ekkora halakhoz 72-literben és a belső szűrő is kevés. Még a heti 30% vízcserét is kevésnek tartom, 40% vízscsere kellene hetente, két részletben, talajporszívózással egybekötve. Amúgy szépek a halaid kár, hogy neked nincs tavad, vagy egy nagy akváriumod.
2017. dec. 1. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem szívesen válok meg tőlük, a szívemhez nőttek, de mivel itt nem tudok nagyobb akváriumnak helyet biztosítani a számukra, így ezt érzem a legjobb megoldásnak... :(

2017. dec. 1. 05:20
 4/7 A kérdező kommentje:
Nos nem tudom, hogy mennyire számít e, de ezek a "gócpontok", csak a foltos aranyhalamon vannak, még mindig... A másikon nincs semmi (csak egy minimális bevérzés szerűségek az úszója végén), és a két ancin sincs semmi. Viselkedésileg semmi furát nem produkál egyik sem.
2018. jan. 25. 15:50
 5/7 Salx Narval ***** válasza:
Nézd, ha ennyi idő után semmi változás nincs sem negatív, sem pozitív irányba akkor ez valószínűleg valami jó indulatú bőrelváltozás és nem fertőzés. Ha terjedne akkor én gombaölő szerekkel próbálkoznék karantén akváriumban, vagy ennek híján gyors fürdőkkel.
2018. jan. 26. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Bár jobban megnézve a foltos aranyhalamnak minthogyha picit több foltja lenne a farokúszóján, de attól még az az érdekes, hogy a többi halon meg semmi ilyen nincs.
2018. jan. 30. 07:52
 7/7 A kérdező kommentje:
Ezt a gyors fürdőzést hogyan lehet kivitelezni?? Mert karantén akváriumom nincsen... Ezt még megpróbálnám vele, és hogyha ez sem hoz változást, akkor gondolom biztos valami elváltozás lehet az egész.
2018. jan. 30. 07:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!