Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan tudnám meggyógyítani a...

Pásztory Julcsi kérdése:

Hogyan tudnám meggyógyítani a Betta (sziámi harcos) halamat?

Figyelt kérdés

Segítsetek!

Régebben nagyon kis vidám hal volt, nagyon színes.

Pár hete pedig meg sem mozdul, az uszonya mintha rövidebb lenne, a színe elhalványult, a kopoltyúja vérvörös és nem is eszik! Félek, hogy elpusztul és nem tudom, hogy mi a baja. Beteg? Öreg?

Segítsetek!

Előre is köszönöm!



2013. jan. 22. 22:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Mekkora aki, milyen szűrő? Fűtő, tető van?
2013. jan. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ameddig nem írod le a tartási körülményeket, addig senki sem tid segíteni.
2013. jan. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen van szűrő es vízmelegítő 25 fokra állítva!

Es meg van mellette pár kisebb hal is.

2013. jan. 23. 08:07
 4/9 anonim ***** válasza:
Hány literes az akvárium, és pontosan milyen szűrő?
2013. jan. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 bamboochatheone ***** válasza:
Az már biztos hogy fázik de vajon van-e még ammóniamérgezése is?
2013. jan. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bunkó választ bamboochatheone, de már mindegy, mert kb. 1 órája halott.

A többieknek meg köszönöm a próbálkozást, én vagyok a hibás, túl későn kaptam eszbe!

2013. jan. 23. 15:24
 7/9 anonim ***** válasza:
Kár, de sajnos valószínűleg megfázhatott.
2013. jan. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 bamboochatheone ***** válasza:
Fáj hogy igazam van? Azt se írtad le hogy mekkora az akvárium és PONTOSAN milyen szűrőd van.
2013. jan. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Bamboochatheone: tudjuk, hogy jót akarsz, de ha picit kedvesebb/türelmesebb lennél talán jobban hallgatnának rád az emberek. Tudod, mézzel több legyet fogni, mint ecettel meg ilyenek... ;)


Kedves kérdező: sajnálom a bettádat :( Viszont szerintem utólag is érdemes lenne kideríteni, hogy mi baja volt a halacskának. 1) ha a vízminőséggel volt probléma, akkor az még most is fennállhat és a többi haladnak is baja lehet 2) ha tervezel új bettát venni, jó lenne, ha vele nem fordulna elő ugyanez.


Szóval amikor tartási körülményekről kérdeznek az emberek, a következőek érdeklik őket:

- akváriumméret

- szűrő (pontos név: pl Aquael Fan-1)

- hőmérséklet

- ammónia, nitrit, nitrát tesztek eredménye (de legalább, hogy milyen gyakran mennyi vizet cserélsz)

- mióta van beüzemelve az akvárium, ha új, mennyi ideig járattad be, mielőtt halakat telepítettél

- egészen pontosan milyen élőlények vannak benne és hány darab (1 db Betta hím, 6 db vörös karcsú díszmárna stb)


Ezek nélkül az információk nélkül csak tippelni tudunk, hogy mi lehet a baj (pl. valószínűleg megfázott, vagy ammóniamérgezése van), amivel semmivel nem vagy előrébb, sőt, ha tévedünk, még rontunk is a helyzeten.

2013. jan. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!