Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 165 literes medencébe...

Gyudbal kérdése:

Egy 165 literes medencébe hány vörös neonhal rakható?

Figyelt kérdés
Egy Eheim 2224 a szűrés. Semmiképp sem szeretném zsúfoltan betelepíteni. Mellettük csak néhány corydoras és algaevő lenne, illetve gondoltam garnélákra is. Ezek így tarthatók együtt?
2017. dec. 3. 18:04
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha semmi más hal nem lesz mellettük, akkor 10-15 db. Hamás hal is van, akkor bonyolultabb számításra van szükség az egyéb halak méretét is figyelembe véve.
2017. dec. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Corydorasokból lenne úgy 5-6, végül is azok is csapathalak. Két ancistrust, meg néhány kisebb garnélafajt. Ez így működő elképzelés lehet? Jó lenne 15 neon, elég komolyan nézhet ki annyi együtt...
2017. dec. 3. 18:21
 3/7 anonim ***** válasza:
63%
30 lazán ha csak talajlakó lesz mellettük, az öreg S szűrő nélküli képletével számolt. 😃
2017. dec. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát 15 biztos mehet bele, még 20 is.


Viszont ilyen "nagy" halakhoz én nem igen tennék garnikat, pláne nem kisebb fajokat, és pláne nem vegyesen.


(Őszintén szólva inkább halakból tennék érdekesebbeket. Harcsafélékből 1000-nyi van, 160 literbe már lehet néha találni 1-1 különlegesebbet.)


De ha garnéla, akkor inkább nagyobbakat tennék.

2017. dec. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Igazság szerint a garnélákra első sorban, mint karbantartókra számítanék. Nem red cherryket raknék bele, annál valamivel nagyobbakat, és lehetőleg nem mesterségesen kinemesített színváltozatot. A lényeg egy szép nagy csapat vörös neon lenne, de persze lehetne valami érdekesebb algaevő faj is mondjuk.
2017. dec. 3. 19:37
 6/7 anonim ***** válasza:
ja vörös neon, sztem abból is 20-25 de, először vegyél 15 és meglátod mennyire üres az akvárium, sztem az lesz :)
2017. dec. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segítettetek!
2017. dec. 5. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!