Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Élő követ kiszabad főzni?...

Élő követ kiszabad főzni? Vagy van valamilyen módja, hogy újra életre lehessen kelteni őket?

Figyelt kérdés

Hozza jutottam kb 100 kilo 'elo kohoz' egy akvarium vasarlasa soran, amik mar sajnos nem elnek. Szarazon vannak jo ideje, de latszik rajtuk hogy gyonyoruek voltak meg fenykorukban. Premium minoseguek voltak.

Probalkozott mar valaki ujra hasznositassal? Van valami megoldas hogy ezek a kovek ujra berakhatoak legyenek egy akvariumban anelkul hogy szet gyilkolnak a vizminoseget? Vagy menniuk kell a kukaba?



2017. dec. 5. 10:03
 1/5 A kérdező kommentje:
Interneten olvastam meg evekkel ezelott hogy valaki kifozott par kovet, szigoruan nyitott ablak es szagelszivo mellett, es utana berakta oket egy akvariumba, de a tovabbi fejlemenyekrol mar nem hallottam semmit. Szal nem vagyok biztos benne, hogy mukodhet ez a dolog. Ha valakinek van ezen teren tapasztalata az kerem ossza meg velem.
2017. dec. 5. 12:03
 2/5 Salx Narval ***** válasza:
100%
A főzés szerintem nem túl jó ötlet hiszen a kő pórusaiban rekedt szerves maradványok a helyükön maradnak ha kihűlt ugyanúgy rohad tovább minden max a felszínéről jön le a cucc. Továbbá abban sem vagyok biztos, hogy a főzés nem roncsolja e magát a kő szerkezetét. Az un száraz kövek amit a tengeri akvarisztikánál használnak ugyan ilyen állapotú kövek ami tisztítás után használható, csak sajnos azt nem tudom mit takar a tisztításuk. Én laikusként hyperolos vízbe tenném ami minden szerves anyagot feloldana a legkisebb résekben is , ez természetesen nem tanács volt.:D Vannak itt kollégák akiknek van tengeri akváriumuk ők bizonyára hasznosabb infóval szolgálhatnak. Az biztos, hogy lehet őket használni akár még tengeri akváriumba is "élő kőnek" csak bacikultúra kell rá és jó pár hónap beérési idő.
2017. dec. 6. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

mindenkeppen tengeri akvariumban szeretnem oket ujra hasznalni. Nem ez lenne az elso sos akum.


Itt egy kep:

[link]


Kb 5 eve voltam kenytelen megvalni attol amit anno epitettem. Sajnos ugy hozta a sors hogy akkor penzze kellett tennem. Most arra gondoltam ujra elindulok, persze nem annyira durvan mint anno, de jo lenne egy megint a nappaliban. Sajnalnam kidobni a koveket, ezert gondoltam arra, hogy talan letezik megoldas a megmentesukre.

Sajnos nem zaporoznak a valaszok, ebbok arra kovetkeztetek, hogy nem sokan probalkoztak effele dolgokkal. A hyperol nem egy fertotlenito szer? Hogyha az beivodik a kovek belsejebe, szerintem egy fel ev alatt sem azik ki belole. Ezalatt az ido alatt a bakterium kulturanak esely se lenne ujra termelodni. Plusz a vizminoseget is folyamatosan romlasztana.

De ezt csak ugy kilogikazas szinten gondolom. Nem vagyok szakerto a gyogyszerek teren, ezert meg az is lehet hogy mukodhetne a dolog. pl magatol lebomlik a szer vagy ilyesmi.....


Esetleg meg valaki tudna hozza szolni?

2017. dec. 6. 09:05
 4/5 Salx Narval ***** válasza:
Jól nézett ki és a kövek is szépek. A hyperolt csak hígítani kell vízzel, többszöri átmosás után nem hinném, hogy a kőben maradna bármi ártalmas anyag. Vannak tengeris kollégák az biztos, talán próbáld meg más fórumon is. Kell legyen megoldás csak mint írtam én nem tudom mivel fertőtlenítik.
2017. dec. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Www.korallszirtes-akvarium.hu


Amugy lugozni lehet, az mukodik. De a berohasztott ko igazan problemamentes ritkan lesz. Ha mar lugozol hosszu ( tobb hetes) kezeles javasolt.

2018. jan. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!