Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 20 literre milyen halat?

20 literre milyen halat?

Figyelt kérdés
Na szóval, eddig nagyobb akváriumom volt de megelégeltem, minden hétdn talajporszívó stb, ez nem az én világom. Viszont egy kis 20l-esnél seperc alatt megvannak a karbantartási dolgok. Halat rakjak bele? Vagy garnélát? Vagy ez kicsi garnélának is? Csak a gazok legyenek?
2017. dec. 18. 19:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Halat semmiféle körülmények között sem. Garnélát még rakhatsz, de hajrá a biológiai egyensúly fenntartásához.
2017. dec. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem ragaszkodok én a garnélához sem. Halat is max egy bettát raktam volna bele. Egy Cristalprofi e702 fogja szűrni úgyhogy a biológiai egyensúlytól nem tartok.
2017. dec. 18. 20:04
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

20 literbe egy 700/órás szűrő? Most akkor én vagyok a nagyon.......???

Állóvizet kedvelő halnak. Majd azt hiszi a vidámparkban van.

2017. dec. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

30 literbe mehet egy betta is.

20 literbe viszont nem való semmilyen hal:(

2017. dec. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

20 literes akváriumban TILOS, állatkínzás bármilyen gerinces állatot tartani.

Növényeket és csigákat tarthatsz benne. Mást nem.

Minimum 30-40 literes akváriumban lehet halat tartani, de szerintem még ez a méret is túl pici. Ebben a 30-40ben már lehet hal és garnéla is.

20 literesben csak növény vagy csiga. (együtt is lehet, ha nem zavar,hogy megeszi a növényeket)

2017. dec. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen semmiféle halnak nem elég.


AZt nem értem, ha megvan a nagyobb akvárium, nem ragaszkodsz a halakhoz, (hiszen 20 literben is mindenképpen le kell mondani róluk) a garnélákhoz sem...


Akkor miért nem hagyod meg a nagyobb aksit állatok nélkül?


Vagy mondjuk nagyobb fajta garnélákkal, meg egy rakás növénnyel?


Ráadásul ez a jbl 2-es szériája, nem is valami olcsó. Ilyenre elpazarolni, hogy egy kanálnyi vizet keringessen...


Nézz utána, melyik növény mekkorára, milyenre nő meg, nézegess képeket , ötletelj, tök szépre meg lehet csinálni "igénytelenebb" növényekkel is pl egy 80 literes akváriumot , igaz, néha azokat is igazgatni kell, de mégse egy 20 literes kis semmiség.

2017. dec. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Na akkor elmondom miért. Tavaly kezdtem bele ismét az akváriumozásba hosszú évek után. Ezalatt az egy év alatt elég sok pénzt áldoztam a hobbira, mire végül rájöttem, hogy nem nekem való. Imádom az akváriumokat, a halakat is, de az hogy minden héten sikáljam az üveget, kaparjam az algákat a dekorról, talajporszívózzak, ehhez már nincs kedvem. Egyébként nem nagy meló, mert általában egy óra alatt megvan. De mostanában nyűgnek érzem inkább mintsem hogy szivesen csinálnám. A 702-es meg nem olyan nagy szám. Nekem a 72 litert annyira képes átmozgatni, hogy a lassú sodrást kedvelő halaknak jó, de magas növényeket nem rakhatok sokat, mert akkor már semmit nem ér. Kb amiben életképes lehet hosszú távon is dús növényzettel is az 30 liter. Egyébként meg lehet fojtani is úgyhogy akár egy litert is szűrhetnék vele xD Na és itt jött a képbe egy kicsi nano akvárium, mert azért mégis lenne, de nincs vele szuttyogás sem. Nem vagyok lusta egyébként de inkább mással tölteném az időm mint akvárium pucolással.
2017. dec. 18. 20:51
 8/10 anonim ***** válasza:
57%
Valamit biztos nem csináltál jól, igaz heti egyszer kell a 30% vízcsere a talajporszívózással, de nekem egy heti 15 perc kb a 200 literesnél, és nem kell sikálnom semmilyen algát sehol. Talán havi egyszer mágnessel átdörzsölöm az üveget, az is 10 perc. Szóval vagy durván túltelepítettél, vagy kevés volt a szűrés, nem volt meg a biológiai egyensúly stb. Sajnos ez veszi el az emberek kedvét az akvarisztikától, amikor csak csalódás meg bosszúság éri az ilyen hibák miatt, sajnálom hogy most nálad is beütött.
2017. dec. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A kis akvárium is akvárium. Azzal is foglalkozni kell. Nekem van kicsi garnélás, dögunalom. Akkor vagy hagyd abba teljesen, tegyél félre mindent-hátha 1x újra lesz kedved csinálni. Vagy ha már ennyit költöttél rá, ne sajnáld azt a pár ezrest egy kicsivel nagyobb akváriumért. Látványnak is szebb, halnak is jobb. Nem??
2017. dec. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

" de az hogy minden héten sikáljam az üveget, kaparjam az algákat a dekorról, talajporszívózzak, ehhez már nincs kedvem. Egyébként nem nagy meló, mert általában egy óra alatt megvan"

Valami nagyon nem stimmelt már akkor sem, 4 akvárium van itthon, mind üzemel, sehonnan nem kapirgálok algát. Heti karbantartás négy akváriumnál (mind 100+) nincs egy óra hossza.

A halaknak is kell az élettér, 20 liter semmi. Attól, hogy állóvizet kedvel a betta, még úszkálni szeret. Nem tudom, szerintem egy pocsolyában, egy helyben lebegő hal látványa nem szép, mert ezt a látványt kapnád 20 literes medencében...

Garnélát is csak akkor rakj bele, ha a megfelelő környezetet biztosítani tudod. Az alga minden esetben valami problémára utal, ha nem keresed az okot, és javítod ki, megint algád lesz, megint megunod.

2017. dec. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!