Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha 1 hetet csúszik a vízcsere...

Sütike12345 kérdése:

Ha 1 hetet csúszik a vízcsere az nagy baj? (54 literes) és az baj ha a halak 1 hétig nem lesznek etetve?

Figyelt kérdés
2017. dec. 20. 14:58
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Péntekenként szoktam és akkor az jó ha most egy nappal előbb megcsinálom a vízcserét?
2017. dec. 20. 15:41
 2/15 anonim ***** válasza:
90%

az elsővel ne foglakozz sztem még életében ne mvoltak halai.

a kaja nemgáz ,h ha nem ivadékok, a vízcsere se baj mivel, így h nem eteted őket, kevesebb ammónia fog keletkezni tehát kevesebb lesz a nitrát is. ha hazamész cserélj kicsit többet annyi. és nehogy utazás előtt jól megetesd őket, annyit adj nekik mint máskor és h ha hazajöttél se kell többet adni, csak annyit mint máskor :)

2017. dec. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
71%
az is jó h ha megcsinálod hamarabb, de az első bármit ismond mindenképpen az ellenkezőjét csináld :D
2017. dec. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Egyik sem baj.
2017. dec. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
A vízcsere elmaradása nem baj, feltéve hogy az akváriumban normál állapotok uralkodnak. Tudok olyat, ahol nagyon ritkán cserélik, de ott nagyon kevés hal él sok vízbe, extra szűréssel. Ott inkább a bacik könyörögnek egy kis ammóniáért. Ha jó kondiban vannak a halk, kibírják evés nélkül az egy hetet. De van automata etető, meg esetleg valaki aki 1x rájuk nézne. Az nem ártana.
2017. dec. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 tabaki ***** válasza:
30%

1. Én egyáltalán nem értem, hogy egy félhektós akváriumban mi szükség van egyáltalán a vízcserére, de ha pont most jött el a 2-3 éventi rendberakás ideje, ám legyen -- viszont édesmindegy, hogy egy nappal előbb, vagy egy héttel később csinálod.

2. Felnőtt halaknak egy hét koplalás meg se kottyan.

2017. dec. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Brutálisan köszönöm szépen a segítségeket!!!!! :D
2017. dec. 20. 16:24
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

" nem értem, hogy egy félhektós akváriumban mi szükség van egyáltalán a vízcserére,"


Akkor hess innen, válaszolgass olyan témában, aminek a legalapvetőbb dolgaival tisztában vagy. Ne kártevősködj itt.


Kérdező!

A 2 együtt nem probléma.

Mivel ha nem etetsz, nincs mit lebontani a baktériumoknak, és ha nincs mit lebontaniuk, akkor nem keletkezik tovább nem oxidálható méreganyag, amitől csak részleges vízcserével lehet megszabadulni.

(csak hogy egy hangyányit belemenjek bizonyos okoskodók miatt abba, miért is kell vízcsere)


Úgyhogy gyakorlatilag a 2 együtt jól jön egymásnak, innentől csak az lehet a gond, ha túl kicsik a halak.

Ivadékokat nem lehet 1 hétig koplaltatni.

Nanohalakban ilyen téren nincs személyes tapasztalatom. Nagyobb halaim voltak mindig.

Ha nanohalaid vannak, kérdezz az akvafarmon, az egy -többek közt- nanohalas oldal.

2017. dec. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
38%
azért nem érted mert fingod sincs az akváriumban végbemenő biológia folyamatról, amivel nincs is gond, a te dolgod, h tudatlan vagy, de hülyeségeket nem kéne írogatni...
2017. dec. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
38%
és elárulok egy titkot, h ha normális a szűrés, vízcsere, akkor nem kell 2-3 évente rendbe rakni az akváriumot... :P
2017. dec. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!