Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha 1 hetet csúszik a vízcsere...

Sütike12345 kérdése:

Ha 1 hetet csúszik a vízcsere az nagy baj? (54 literes) és az baj ha a halak 1 hétig nem lesznek etetve?

Figyelt kérdés
2017. dec. 20. 14:58
1 2
 11/15 tabaki ***** válasza:
40%

Örömmel látom, hogy a 31%-os kolléga közben rájött, hogy félrebeszélt, ráadásul tapló módon, ezért hátrább vonta az agarakat. Kissé gyermeteg menekülésnek tartom, hogy a vízszűrés kérdését egybekeni a Kérdező által említett vízcseréével, de ám legyen, még igazat is adok neki: Valóban, merő opportunizmusból javasoltam a 2-3 évenkénti nagytakarítást, amelyet esetleges szépészeti indíttatáson kívül semmi sem indokol.


„Akkor hess innen, válaszolgass olyan témában, aminek a legalapvetőbb dolgaival tisztában vagy. Ne kártevősködj itt.”


A hessegetős kollégának üzenem: A rendesen beállított akvárium egy mesterséges tavacska, amelyben ugyanazok az öntisztító folyamatok mennek végbe, mint a természetben. A zárt természetes vizekben is előálló az eutrofizációs folyamatok az akvárium kicsiny világában sokkal erőteljesebben jelentkeznek, ezért aktívan kell tenni ellenük. Erre szolgál a víz állandó szűrése, a levegőztetés, és a mulm időnkénti leszippantása, és az elpárolgott víz pótlása, a növényzet időnkénti ritkítsa. Az így karbantartott rendszerben nem keletkezik „tovább nem oxidálható méreganyag”, mivel a bekerülő szerves anyagot az életközösség teljes egészében feldolgozza. A biológiai egyensúly már egy 30 literes akváriumban is elég könnyen fenntartható, de minél nagyobb a méret, annál kevésbé érzékeny. Ha egy 50 literes tartályban probléma van vele, az egy vélhetőleg túlzsúfolt, egyensúlyát vesztett, beteg rendszer, amelynek az agóniája ugyan sokáig fenntartható, csak az egésznek az értelme kérdéses. Ha a számodra ez jelenti azokat a bizonyos „legalapvetőbb dolgokat”, akkor sajnos vajmi kevés fogalmad van az akvarizálás szépségeiről, és aligha van szakmai-, vagy akár erkölcsi alapod kártevőnek nevezni azt, aki nem osztja a nézeteidet.

2017. dec. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
52%

Oké!

Majd ha túlléptél a sera-s tanácsadófüzetek szintjén, leoperáltatod magadról a szemellenzőket, és körülnézel a világban, akkor gyere vissza 20 év múlva, addigra talán elérsz arra a szintre, hogy tudjunk miről beszélgetni.


Kezdhetnéd mondjuk a legalapvetőbb dolgokkal, úgy mint nitrogén körforgás, nitrát mérgezés oka, nitrát mérgezés elleni teendők, aerob és anaerob folyamatok...

2017. dec. 21. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 tabaki ***** válasza:
35%
Te bizonyára tudod, mik azok a sera-s tanácsadófüzetek, bevallom, én nem; úgy látszik, nem egy iskolában nevelkedtünk. Elnézést, ha fájó pontot érintettem a nálad ezek szerint sajnálatosan állandósult nitrát-problémával. Engedelmeddel, az eddigi szokásomhoz híven én továbbra is őrizkedem a lepontozósditól.
2017. dec. 21. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
57%
Mivel hogy nem etetsz, nincs mit lebontani a baciknak. Kedves szakértő úr. Én egy hétig nem kaptam se enni, se inni a kórházban- hogy miért az most mellékes- még is volt székletem meg pisilni is jártam. Tudtommal a halak + a bőrükön keresztül is engednek ki káros anyagokat.
2017. dec. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Kedves 14-es, egy 54 literben tartható halnak nincs 5-6 méteres emésztőrendszere!

Ha egy 3-4 cm-es hal nem kap enni, rövid időn belül kiürül a tápcsatornája.

Tény, hogy nem nulla másodperc alatt, de azért egy emberrel összehasonlítani, több, mint meredek.

Meg az is tény, hogy abban a rövid időben termelődő nitrátot probléma nélkül el tudják viselni, mivel a rendes vízcsere is csak 1 hét múlva lenne esedékes. Tehát az első pár nap abszolút nem mérvadó, ha egy hangyányit logikusan belegondolsz.

A rendes részleges vízcserék közt is eltelik 1 hét, a koplalást követő pár nap után meg már jelentéktelen mértékűre csökken a salakanyag termelés.


Ha van még kérdésed, nyugodtan tedd fel rendesen a kategóriában, ne ezt a kérdést offoljuk.

2017. dec. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!