Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Betta tartásáról?

Betta tartásáról?

Figyelt kérdés

Nos... én már annyi mondást hallottam a tartásáról, kicsi/nagy akvárium, szürű/nem szürű, vízmelegítő/ nem víz melegítő... növények/nem növények.

Van egy Bettám egy 10 literes akváriumban benne 3 kis kővel (szinte eltünnek) a víz lehül néha, igyekszem időnként melegvízet tenni bele, de hallottam olyan akinek pl 20 fok körüli a víz és semmibaja máshol meg attól olvasok, hogy megfázhat... most kérdem én... vegyek vízmelegítőt? Mert már nem tudom mi a jó, mi nem.



2017. dec. 22. 19:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
Te sem halsz meg, ha mindig 12 fokban vagy, de szarul erzed magad. A betta a 26-29 fokban szeret elni. Te mint a gazdaja vagy koteles neki biztositani a kedvezo korulmenyeket.
2017. dec. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nos én nem azt mondtam, hogy meghal, illetve, hogy nem biztosítom neki a megfelelő élőhelyet.:D

Csak a boltban is mást mondtak, egyéb Bettás oldalon is tök mást írtak és több Betta tartó ismerősöm megint csak más modnott, és minek dobjam ki a pénzem vízmelegítőre, ha valójában nincs rá szükség, de miért ne venném meg, ha neki az a jó! A kérdés csak annyi volt, hogy szüksége van-e rá 100%-ig vagy, ha oda figyel az ember a hőmérsékletre, akkor nem feltétlen szükséges.

2017. dec. 22. 20:12
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
Eleve 30 liternél kisebb akváriumban nem is tarthatsz halat, erre törvény is van.
2017. dec. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Felháborító hogy állatkínzást követsz el és ilyen lazán kezeled hogy nem mondod hogy nem biztosítod neki a megfelelő helyet, hát a pofám leszakad komolyan mondom, bocs, de most nagyon felhúztam magam rajtad.


Így KELL tartani a bettát: [link]


Nem opció hogy vízmelegítő meg nagy akvárium...alapkövetelmény. Jelenleg törvényt sértesz, ugyanis 30 liter alatt TILOS gerinces állatot tartani, akármit mond az eladó. Ő nem akvarista, ő eladó, az a célja hogy eladja neked a halat, te megdögleszd és vegyél újat. Minőségi halrohasztást és kínzást hajtasz végre most. És a "bettás" ismerőseid akik szerint ez jól van ugyanezt az állatkínzást követik el sajnos.


Ha beszerzel egy élőlényt TE VAGY KÖTELES utánanézni a minimális tartási feltételeknek, nem megkérdezni a boltban azt jóvan'. Kell neki a minimum 30 liter, egy szivacsszűrő, EGY VÍZMELEGÍTŐ stabil 27-8 fok, FEDETT AKVÁRIUM mert légköri levegőt is vesz fel és rendszeres heti vízcserék.


Erre nincs kifogás hogy itt ezt olvasol ott azt, szakoldalakon kell olvasni, mert ott mindenhol ugyanazt írják. De ha az előző oldal nem győzött meg itt egy másik szakoldal, szintén ugyanazt írja: [link]

2017. dec. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Na jó..:D Kezd vicces lenni a helyzet...emberek miféle állatkínzásról beszéltek ti????

Nagy helye van úszkálni, és kb félóránként teszek be neki meleg vízet, mert nagyjából 6 ÓRÁJA VAN MEG A FAL és nem volt vízmelegítő olyan, amilyen nekem kellett volna. Nem kell egyből az embernek nekiugrani, jézusom...magyar emberiség.:D Felteszek egy egyszerű kérdést és állatkínzóvá válok...nagyszerű!!!

2017. dec. 22. 20:29
 6/13 anonim ***** válasza:
57%

"nagy helye van úszkálni" igen a tíz literben? Mert elmondom hogy a 30 liter is szűkös ennek a halnak, az ideális az 50 körüli de mindegy, te minta állattartó vagy mert 10 literben nagy helyen van úszkálni és 20 fok nagyon jó neki amikor egy durván meleg vizet igénylő hal.

Az hogy töltögeted meleg vízzel meg ha lehet mégrosszabb, mert sosem stabil a hőmérséklet, mindig ingadozik és ez megviseli a szervezetét, meg gondolom akkor egész éjszaka töltögetni fogod neki félóránként.


És igen, állatkínzóvá váltál abban a pillanatban amikor elhoztad a halat 0 rákészüléssel egy pohárban gyakorlatilag. Állatot úgy tartunk hogy felkészülünk rá, kutyát se hozol úgy haza hogy "nincs itthon kölyök táp de jó a moslék, nincs háza de jó a lábtörlő, nincs nyakörve de jó a bőrszíj stb".

2017. dec. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Na jó sok leszel.:D

Úgy hoztam el, hogy igen is rákészültem és megkérdeztem több AKVARISZTIKUST 1, 2 több éve vannak halaim, biztos te jobban tudod én hogy tartok halat, 3 egy szem hal igenis elvan a 10liter akváriumban és megnyugodhatsz leírtam, hogy ha TÉNYLEG ENNYIRE FONTOS vezsek, és holnap fogok is, de gondolom te is az a tipikus soha nem volt halad csak olvasod a neten amit írnak.:D

Másrészt honnan tudod, hogy nálunk mennyi a szóbahő? Csak mert az is befolyásolja a hal vízének hőfókát és ha nálunk igen is van minimum 23 fok alapjáraton, akkor mivan?:)

És hihetetlen de több éve vannak halaim és mindegyik teljesen egészséges jó állapotban van :), de neked biztos teljes mértékben igazad lehet!!!!

Én meg megállapítom rólad, hogy retardált vagy, mert kb ilyen jellegű az a kijelentésed, hogy állatkínzó vagyok!! ;)

2017. dec. 22. 20:47
 8/13 anonim ***** válasza:
51%

Bocs, három akváriumom van már évek óta, a 30 literestől a 200 literesig, és nem a levegőbe beszélek.

Mivan ha 23 fok van a szobádban? Semmi. A bettának mint írtam 26 a minimum úgyhogy erre is hiába vered magad. Nem tudom milyen "akvaristákkal" beszéltél, nyilván ők is "haltartók" csak nem akvaristák, de tíz literben még a garnéla sincs el, de mindegy. Elolvastad amit linkeltem? Csak mert ha nekem nem hiszel, akkor miért nem hiszel a szakirodalomban? Persze! Azért mert neked van egy két nagy akvarista ismerősöd aki szerint 10 literben 23 fokon tökéletesen elvan.


Ne haragudj de arrogáns vagy, a retardált megjegyzésedet most elengedném a fülem mellett mert aki ilyen szinten nem látja be hogy nem jól csinál valamit annak nem lehet adni a véleményére. Miért nem fogadod el hogy nem csináltad rosszul és javítod ki a hibát? Nem azért írtam le ezeket mert csesztethetnékem van, hanem mert nem akarom hogy két hét múlva jöjjön tőled is a kérdés mint oly sok más "haltartótól" hogy rohad a betta uszonya vagy fekszik az aljzaton 15 literben miért van?


És igen, boldog betta tulajdonos (is) vagyok, igaz én a 100 literesben tartom társasan más halakkal, de nem baj, biztos csak a szakirodalmat fújom...:)

2017. dec. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi sracok, ez csak egy kispocsu troll kolyok.
2017. dec. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 symmer ***** válasza:
100%

Miert kérdezel meg másokat ha utana ignorálod a véleményüket ?


Menj fel a diszhal.info-ra ott mindent leírnak rola , de mellesleg megjegyezném hogy gerinces állatot 30 liter alatti akvariumban bűncselekmény tartani.

2017. dec. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!