Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Betta tartásáról?

Betta tartásáról?

Figyelt kérdés

Nos... én már annyi mondást hallottam a tartásáról, kicsi/nagy akvárium, szürű/nem szürű, vízmelegítő/ nem víz melegítő... növények/nem növények.

Van egy Bettám egy 10 literes akváriumban benne 3 kis kővel (szinte eltünnek) a víz lehül néha, igyekszem időnként melegvízet tenni bele, de hallottam olyan akinek pl 20 fok körüli a víz és semmibaja máshol meg attól olvasok, hogy megfázhat... most kérdem én... vegyek vízmelegítőt? Mert már nem tudom mi a jó, mi nem.



2017. dec. 22. 19:36
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Kíváncsi lennék a többi halat hogy tartja! Ne írj semmit, nem kell blöffölni, hogy ekkora meg akkora akva, meg 8 szűrő megy folyamatosan. Rólad a régi parasztemberek jutnak eszembe, akik 3nm- n tartották a disznót, hogy karácsonyra meghízzon. Na ennyi.
2017. dec. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Arcos harcos, ha ennyire vered a melled, hogy mennyire királyul tartod a halad, meg még a nyilvánvaló se..fejséged mellett is megmagyarázod az igazad, legyél már elég tökös ahhoz is, hogy leírod ide a címedet!
2017. dec. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
68%

"én már annyi mondást hallottam a tartásáról"

Ezért kiválasztottad a számodra legkényelmesebb és legolcsóbb megoldást. Még csak nem is ez a gond, hidd el, nem te vagy az első, aki így kezd neki a betta tartásnak, de hogy itt pampogsz azoknak a tapasztalt akvaristáknak pattogsz, akik vették a fáradtságot és segítettek neked... felháborító.


"Bettám egy 10 literes akváriumban"

Nem véletlenül 30 liter a törvény által meghatározott minimum, amiben halat lehet tartani: még a legnagyobb odafigyelés mellett is képtelenség ennél kisebb méretű akváriumban biológiai egyensúlyt fenntartani (ha nem hiszel nekem, nézd meg hogy az USÁ-ban, ahol nincs méretbeli korlátozás mit szopnak a népek 2.5 gallonos kínzókamrákkal!).


"3 kis kővel (szinte eltünnek)"

A betták származási helye Thaiföld, azon belül is mocsarak, rizsföldek, árokpartok, tehát hatalmas, sekély vizek, rengeteg növénnyel.


"de hallottam olyan akinek pl 20 fok körüli a víz és semmibaja"

Az egyed immunrendszerétől hosszabb vagy rövidebb ideig kihúzza. A folyamat ugyanaz: gyengül az immunrendszere, lassulnak az életfunkciói, aztán elviszi az első kis hülyeség, amit egy egészséges hal meg sem érezne.


"Nagy helye van úszkálni"

Ezt maximum az enyém mondhatja el magáról, ő 100 literben lakik.


"kb félóránként teszek be neki meleg vízet"

Amivel egy remek kis hőingadozást idézel elő. Ha nem sikerül kinyírnod egy remekbe szabott kis hősokkal, akkor az immunrendszerét küldöd a padlóra.

És nyilván éjjelente nem adagolod neki fél óránként a vizet.


"és ha nálunk igen is van minimum 23 fok alapjáraton, akkor mivan?:)"

Egy 26-28°C-ot igénylő állat számára? Hideg, mi más lenne. Egy 10 literes akvárium még akkor se fogja tudni rendesen tartani a hőt, ha veszel bele fűtőt. Nagyobb hőmérséklet ingadozások kihatással lesznek rá (pl. ha most kinyitod az ablakot és kicsapatod a szobából a brutális mézeskalácsszagot).

De nagyon reális veszélye van a biológiai körforgás nemléte / megborulása miatt az ammónia mérgezésnek is. Minél kevesebb vízzel dolgozol, annál több. Összességében az lenne a megoldás, ha az ünnepeket után összeszednél a haladnak egy akciós, 30 literes szettet, szűrővel (a szettes szűrők általában elég gagyik), fűtővel és beültetnéd egy nagy marék alacsony igényű növénnyel.

2017. dec. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!