Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 5 betta egy akváriumba?

5 betta egy akváriumba?

Figyelt kérdés
Van egy 230Les akváriumok,és 5 külön tartott betta (1 hím 4 nőstény) és át szeretném költöztetni őket a 230-asba,csak attól tartok hogy kicsi lesz nekik,pár csiga lenne még velük,természetesen szoktam kivenni belőllük hogy ne szaporodjanak túl csak 2-3at hagyok mindig. Attól tartok még, hogy megtépik egymást a lányok, vagy a hím nem tűri meg őket, ahogy észre vettem az üvegen keresztül már észre vették egymást, de különösebben nem zavarták egymást.

2017. dec. 22. 22:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Egy próbát megérhet, bár valóban a nőstények is eléggé harciasak tudnak lenni egymással. Működhet is meg nem is, sajnos nagyban egyedfüggő hogyan reagálnak egymásra. Én csak úgy próbálnám meg, ha van B terv, hogyha esetleg tépi egymást akkor a problémás egyedet ki lehessen emelni közülük.
2017. dec. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
6db 40l es akváriumba vannak (külön-külön) és guppit szeretnék tenyészteni, 1be meg sórákokat, kettőt üresen hagynék vészhelyzet esetére ha nagyon nem bírnák egymást 4 guppi mehet 230asba?
2017. dec. 22. 23:08
 3/9 A kérdező kommentje:

Vagy túl nagy?

Ha igen hogy tudnák kompenzálni?

2017. dec. 22. 23:09
 4/9 anonim ***** válasza:

Olyan sosincs hogy túl nagy akvárium. :) Ha valamelyik nem bírja akkor kicserélheted az egyik 40 literes guppijaival.

Jaj és még valami, a 230ast mindenképp nagyon dúsan növényesítsd be és legyen sok bújóhely és olyan berendezés ami eltakarja egymástól az akvárium egy-egy részét hogy ne lássák mindig egymást.

2017. dec. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!

Még annyi hogy a betták nem bántják majd a guppikat? (Színesek és fátyol farkuk van, nem gondolja vetélytársnak őket a hím?


Jelen pillanatban itt a 230as felengedve és már költöznének be,rengeteg növény van de valamennyire előlről átlátom, az baj ha egyszerre két nőstény "ivarzik" és csak egy hím van?

Így szabad egybe rakni őket?

2017. dec. 23. 12:52
 6/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat hogy ilyen sokat kérdezek, de szeretem a bettáimat,és nem akarom hogy bajuk legyen. :(
2017. dec. 23. 12:53
 7/9 anonim ***** válasza:

Betta függő hogy bántja-e a guppikat, jó esetben nem fog velük foglalkozni. Nekem sikerült olyat kifognom aki nem bántott senkit sem társas akváriumban, nagyon békés hím, de olyat is hallottam már aki semmit nem tűrt el maga mellett, ez ilyen zsákbamacska.

Az a baj hogy a bettákat híresen nem szokták együtt tartani nőstényekkel, csak nagy és jól rejtőzködhető helyen, így biztosat nem lehet mondani. Lehet hogy a guppikat és a nőstényeket sem bántja, de nem csak a hímtől kell tartani, sajnos a nőstények egymással is elég harciasak tudnak lenni, így rájuk is ugyanúgy figyelni kell. Az sem biztos hogy ívni fognak, ha pedig többen fognak egyszerre lehet a két ívó nőstény vetélkedik majd egymással, ezért fontos hogy legyen vészhelyzetre bejáratott akvárium amibe külön tudsz rakni.

Ja és a 230-asba csak bejáratási idő után rakd a halakat (nemtudom hogy friss-e az akvárium vagy már megy egy ideje) nehogy gond legyen belőle.

2017. dec. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A lányok jól megvannak még a két ívó is,kergeti őket.

Magán zárka (Külön akvárium) a többiektől távol?

A lányokra mennyi ideig kell figyelni még?

2017. dec. 23. 15:03
 9/9 A kérdező kommentje:
*a hím kergeti a nöstényeket Mindet nem csak az ívókat
2017. dec. 23. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!