Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Érdemes lágyítani a vizet?

Érdemes lágyítani a vizet?

Figyelt kérdés

Vettem egy Neptun keménység tesztet és a akváriumom vizének a keménysége első mérésnél 37Nk volt viszont a 2. meg 33NK.

Mivel mind a kettő igen magas érték és szinte semmilyen növény nem fejlődik az akváriumomba ezért arra gondoltam hogy lágyítani kéne, ez jó ötlet?



2017. dec. 23. 18:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Attól függ. Milyen halakat tartasz benne?
2017. dec. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Itt most főleg növényekre gondoltam mivel azoknak azt olvastam hogy kb 14-15Nk a megfelelő de a halaknak se több 20NK-nál.
2017. dec. 23. 18:52
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha se növénynek, se állatnak nem jó a vized, akkor persze, hogy megéri.

Kérdés, hogyan? Van 1-2 módszer előnyökkel, hátrányokkal.

2017. dec. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én most pl ion cserélt vagy desztillált vízre gondoltam de ha hirtelen nem lenne akkor sima felforralt vizzel.
2017. dec. 23. 21:36
 5/12 Platypus ***** válasza:
Minél magasabb a KH a növények annál nehezebben veszik fel a CO2-t. Ha komolyabb növényzetet szeretnél akkor mindenképpen jó ötlet a lágyítás. Ez a víz annyira kemény, hogy felére lágyíthatod, és még így se lesz túl lágy a klasszikus keményvizes halaknak sem. Anyagilag viszont a készen vett víz nem igazán jó ötlet. A kevertágyas gyanta vagy az RO működőképesebb.
2017. dec. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Salx Narval ***** válasza:
Én azért megnézném a helyi vízszolgáltató adatait is, vagy más gyártó víztesztjét is kipróbálnám mielőtt lágyítani kezdenék. Ha ez valós érték akkor mindenképp érdemes lágyítani, sőt fontos lenne. A teszteld a csapvizet is, ne csak az akváriumban mérj.
2017. dec. 24. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Volt itthon 5L ion cserélt víz így 25nk lett az akvárium vize, szívesen fogadok még ötleteket hogy hogyan kéne s lehetne lágyítani a vizet.
2017. dec. 24. 15:22
 8/12 A kérdező kommentje:
A karbonát keménység 18 volt.
2017. dec. 24. 15:26
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

" hogyan kéne"


Hát mondjuk lassan, meg óvatosan, mert a keménységgel a kémhatás is változik, annak a változását meg nem annyira szokták tolerálni a jószágok.

Mert a kicsit szarnál sokkal rosszabb, ha nagy a változás, még akkor is, ha a változás elvileg pozitív irányba megy.

Úgyhogy ne kapkodd el.


Egyébkét, hogy hosszú távú megoldást is mondjak a problémádra, igazából attól függ, mennyi lágy vízre van szükséged, tehát hogy hány literes az akvárium.


Ha lassan (!) lelágyítod megfelelőre, akkor azt az arányt vagy vízparamétereket meg kell jegyezni, és a cserevizeknél (heti rendszeres részleges vízcserénél) azt a vizet előállítani.


Ez átlag esetben heti 30% víz.

Ha pl felesbe kevered a csapvízzel a 0 nk-sat, akkor lágy vízből kell heti 15 %.


Innentől az akvárium mérete dönti el, hogy megéri e, illetve kivitelezhető e, hogy hetente hurcolod haza a teszkóból 5 literesével az ioncserélt vizet, vagy beruházol egy RO szűrőre, és gyártod magadnak otthon a 0 nk-s vizet.

2017. dec. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Salx Narval ***** válasza:
Minden elérhető vízlágyítási eljárást felsoroltak már a kollégák ill te magad. Valóban az a mérvadó, hogy mennyi vízre van szükséged hetente, akkor eldöntheted melyik a kifizetődőbb számodra. Nem akarom megismételni az előttem szólók tanácsait de tényleg óvatosan, nagy türelemmel lágyíts. Én esővizet használtam de ezt sem olcsó dolog megfelelően gyűjteni, szűrni, tárolni hiába esik ingyen mindenkinél.:D
2017. dec. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!