Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Létezik hogy szorulása van...

Létezik hogy szorulása van egy halnak? Ez hogyan kezelhető?

Figyelt kérdés
Pár napja kérdeztem Tőletek a gurámimról, nagy a hasa és a növények közt lent kuksol, nemigen eszik. Azt írtátok, h. emésztési gond lesz, és ahogy figyeltem, szerintem nem kakál egyáltalán. Azt csináltam ma, hogy pár granut beáztattam szőlőmagolajba, és csipesszel adtam be neki, evett is néhányat. (Remélem, nem pusztul el tőle) Jól cselekedtem? Vagy mit lehet ilyenkor? Nem szeretném, ha elpusztulna, már hat éve megvan.
2017. dec. 25. 20:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha jól emlékszek ahhoz a kérdésedhez is ezt linkeltem: [link] de azért belinkelem még egyszer.


Próbáltál neki zöldséget adni? Hogy kissé rostosabb legyen az étrendje.


Egyébként a héten az az egy-két nap amikor száraz kaját adok a halaknak ha granulátumos kaja is van közte azt mindig áztatva adom nekik. Elég ha már fél percet ázik, mert megfigyeltem régebben hogy gyorsan befalták szárazon és a hasukban dagadt meg nem kis problémákat okozva ezzel nekik.

2017. dec. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
El is olvastam :) Azóta nem adtam nekik szárazat (amúgy is heti 1-2X szoktam, tegnapelőtt koplalt, tegnap sütőtököt adtam, és ma próbálkoztam ezzel az olajos cuccal, az akvaguru ricinust ír, de az nincs itthon. Köszi a tanácsokat.
2017. dec. 25. 21:13
 3/5 A kérdező kommentje:
Kapnak amúgy zöldet, tököt, salátát, uborkát, spirulina tabit, de a gurámik nem lelkesednek érte, azért csipkednek belőle. Viszont a szárazat nem szoktam beáztatni, lehet, h. ez gond.
2017. dec. 25. 21:16
 4/5 Salx Narval ***** válasza:
A gurámik ragadozók, fagyasztott állati eredetű kajával etesd, persze , hogy nem eszi csak csipegeti a zöldségeket. A száraz kaját be kell áztatni kivétel a lemezes, én is heti 1-3 alkalommal ajánlom max és lehetőleg ne növényevőknek gyártott kajával etesd.
2017. dec. 26. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Most látom, hogy látványosan megoldódik a dolog, valószínűleg tényleg szorulása volt, most már fent úszkál, a hasa apadt. fagyasztottat kap egyébként, mostanában mysist kapott elég gyakran (csak az volt a bótba')Ezután majd jobban figyelek, és beáztatom a szárazat is. Húsevő tápot kap (granured), meg vegyes lemezest néha. Köszi a válaszokat!
2017. dec. 26. 08:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!