Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Husky tényleg nehezebben...

A Husky tényleg nehezebben kezelhető, mint a Belga juhász?

Figyelt kérdés

Nekünk 3 B. Juhászunk van.

Az elején (nagyon) nehéz volt kivívni, hogy én legyek a falkavezér, de most már minden simán megy.


Utóbbi időben megfogott a Husky-k szépsége, és utánuk keztem olvasni.

Mindenhol azt olvastam, hogy a legnehezebben kezelhető kutya.

Ez igaz?

12/l



2017. okt. 19. 19:39
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Elmondanád, hogy honnan jön a gyerekeknél ez a husky mánia? Mostanában minden kisgyerek huskyt és akitát akar divatból, de miért? Valami új rajzfilm terjed?
2017. okt. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
Nagy a mozgásigénye,munkakutya tulajdonképpen a Husky.Ha nincs eléggé kifárasztva eléggé kiszámîthatatlan tud lenni.Veszélyes pl.kisgyerekek mellett tartani.
2017. okt. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sokkal nehezebben. A belga lehet hogy domináns és pörgős, de alapvetően meg akar felelni a gazdájának. Vagyis ha egyszer elfogadtatod vele, hogy te vagy a falkavezér, onnantól nyert ügyed van. Egy husky viszont iszonyú önfejű, folyamatosan feszegeti a határait, és még ha abszolút tiszteli is a gazdáját, időnként akkor is sz*rik a fejére, mert neki épp ahhoz van kedve. Soha nem lesz olyan engedelmes és fegyelmezett, mint egy belga.
2017. okt. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ebben minden benne van ami egy tökéletes provokatív kérdéshez kell. Mellesleg a stílus ahogy írsz nem egy 12 éves kislányra vall.


Gondolom a Belga Juhászkutya Malit takar, ami szép és jó de a Mali úgymond 'egygazdás' kutya így kétlem, hogy te lennél a falkavezér. Grönniről és Tervurenről nem tudom, de gondolom ott sincs nagyon másképp.


Ha pedig a kérdés nem csak provokáció/kitaláció akkor azért érdemes tudnod, hogy a két fajta semmiben nem hasonlít, de főleg nem jellemben.

Amég a Mali él-hal a munkáért és 'könnyen' tanítható (gondolok arra, hogy akar dolgozni és nem kell könyörögni neki) addig a Husky mindent el fog követni, hogy ne azt csinálja amit te kérsz. Persze ha három Mali között nő fel ez lehet kevésbé fog kijönni belőle de alapesetben így van. A fárasztás mindkét kutyának teljesen másból áll. Amég a Malival napi 26 órát kell dolgozni addig a Huskyval legalább 30at futni. Persze ezt még lehetne ragozni.

2017. okt. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%

A husky egy borzasztó természetű kutya. amilyen szép, olyan hülye. Ha unatkozik, akkor szökik és fut, full céltalanul, ezért van az, hogy a szomszéd településen fogják be a kutyát.

Ha szeretnél vele sportolni, ahol csak futnia kell, pl elkezded a szánhúzást ( befoghatod a több kutyát is, legalább együtt fáradnak és kijön egy fogat ), de itthon a szárazföldi verzió, terepgumikkal a menő és kezd teret hódítani.

Ha nem akarsz egy olyan kutyát, ami buta, mint a föld, fejhangon visít, ha unatkozik és közben megtalálja a módját, hogyan szökjön el, akkor maradj a belgánál. Értelmesebbek és lehet velük mit kezdeni.

2017. okt. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Őszintén szólva nem szeretnék Husky-t, csak

utánuk olvastam, és felmerült bennem ez a kérdés. A Három Belgánál (malinois) is nehéz volt kivívni a tiszteletüket, akkor egy husky-nál milyen lehet...


Igen 12 vagyok. Az írásomról/stílusomról nem tehetek, engem így neveltek. A kutyikkal sokat foglalkoztam, hogy én legyek a falkavezér :)

2017. okt. 20. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!