Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumi táptalajnak jó a...

Akváriumi táptalajnak jó a sima virág föld?

Figyelt kérdés
Vagy még milyen olcsó megoldás van táptalajnak?

2018. jan. 4. 18:20
 1/7 anonim ***** válasza:
33%
Isten ments, meg ne próbáld !!!! Tisztára mosott folyami (durva szemcsés) kvarchomok, esetleg apróra tört bazaltsplitter (ez sötét színű, szintén alaposan ki kel mosni). Olvass el előbb egy akvarisztikával foglalkozó könyvet.
2018. jan. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy évig volt virágföld, kisütve. rá 2cm borsó nagyságú kavics, arra 2 cm kisebb, végül 2cm 2-4mm-es. Semmi bajom nem volt. szépen fejlődtek a növényeim is. Ha a természetet utánozzuk, ott is van föld, vagy tévedek?? Amíg nem volt márkás talaj, mit használtak a régiek???
2018. jan. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én tavi virágföldet használok, a tetején kavicsréteg. 1-2 évente lecserélem frissre, sosem volt semmi baj vele, a növények is jól fejlődnek és nagyon ritkán is tápozok.
2018. jan. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A virágföld azért sem jó megoldás, mert szinte mindegyikben van trágya valamilyen formában. A tóföld biztosabb megoldás.


Nekem Compo Sana tóföldem van, felette JBL Sansibar homok. Javarészt vízikelyheim vannak, nagyon szeretik a helyet. Ők gyökértápozást igényelnek, a föld max 1 év után kimerül.

2018. jan. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Amíg nem volt márkás talaj, mit használtak a régiek???"


Hát nem agyon vegyszerezett meg szárazföldi növényekre felturbózótt virágföldet.


Tiszta agyagba gyúrt sima kezeletlen termőföldet, nagyon tápanyag igényes növényekhez , erős fényhez minimális marha trágyát gyúrtak még bele.


Erről a kisütött virágföldről már én is hallottam, de legalább annyi embert hallottam már panaszkodni , mennyit szenvedett vele.

2018. jan. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

...Viszont az is igaz, hogy valamit régen is használtak!


Mivel se a kvarchomok, se a bazaltzúzalék nem táptalaj.

Ezekből aztán nincs növény a bolygón, ami tápanyagot tudna kivonni. Takaró aljzatnak jó. Lehet nem ártana 1-2 szakkönyvet elolvasni.

2018. jan. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem virágföldem volt, a kert egyik eldugott szegletében-ahol még a madár se jár-leástam vagy 40 centit. Onnan szedtem egy vödörnyi földet, ment a sütőbe 200 fokon 2 órát. Olyan lett mint a homok.
2018. jan. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!