Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyi föld kell erkélyen egy...

Mennyi föld kell erkélyen egy 2 méteres futónövénynek, hogy szép lombos legyen?

Figyelt kérdés

Takarás céljából akarok erkélyre hajnalkákat, csak nem tudom mennyi föld, mekkora cserép kell ehhez. Azt szeretném, hogy rendesen legyenek levelei, hogy takarjon, a virág csak bónusz lenne ehhez.


Persze többet ültetnék, de a kérdés az, hogy egynek mennyi föld kell, hogy jól eléldegéljen benne?



2017. márc. 17. 20:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem egy kb 40*14-es hosszúkás láda már elég pár növénynek.De,ha tápozod biztos jobban fognak fejlődni.
2017. márc. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Egy ilyen ládának a mélysége is 15 centi kb. 15 centi föld ezek szerint elég egy 2 méteres hajnalkának?
2017. márc. 17. 20:34
 3/11 anonim ***** válasza:
Asszem,h 11cm.De,ha van hely nagyobb ládának,akkor persze jobb a nagyobb.Viszont nem biztos,h egy erkélyen elfogja érni a 2m-t.Bár nekem szabad földbe vagy 6 méteresre nőtt,úgy,h bármi lehet.
2017. márc. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Egy ilyen virágládában lévő föld 1 tőnek is csak szűkösen elég. Hogy úgy-ahogy fejlődjön ennyiben, ahhoz rengeteg tápoldat, és nyáron napi kétszeri öntözés kell. De ha megoldható, inkább legyen több a föld. Csak le ne szakadjon az erkély...

(Anno panellakó kölyökkoromban rengeteget kínlódtam vele, de nem és nem akartak nőni, mert nem növeltem kellően az edények méreteit.)

2017. márc. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ebben a cikkben van egy kép, ahol ládában vannak, és ránézésre 2 méteresek, ráadásul virágok is vannak.


Ami érdekes, mert azt szoktam olvasni, hogy tápoldatozva nagyra nő a zöldje, de akkor meg nem lesz virága. Szóval érdekes, hogy itt kis láda, kevés föld, mégis nagy a növény, plusz virágokkal.


[link]

2017. márc. 19. 20:11
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát mondjuk én déli erkélyen próbálkoztam, ez meg nem déli, de nyilván itt is napi többszöri öntözés kell ennyi levélhez, plusz a rengeteg tápoldat.


Tápoldat meg tápoldat között különbség van, a cikkíró csak hallott valakitől valamit.

Ha mondjuk nitrogéntúlsúlyos a tápoldat, akkor van az, hogy nagyon nő, és kevésbé virágzik. De vannak olyan összetételek is, amitől az Istennek nem akar nőni, csak a számtalan virágot hozza.


Itt mindegyiknél megnézheted az összetételt:

[link]

2017. márc. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi a tápoldatos linket.


Amúgy a képen csak egy nem túl nagy ládában van, méghozzá jó néhány tő, vagyis úgy tűnik, hogy nem a föld az elsődleges szempont neki, inkább a tápoldat meg az öntözés.

2017. márc. 19. 20:34
 8/11 anonim ***** válasza:

Így van.

De éppen ezért szerencse (pont mikor milyen és mennyi tápoldat) meg sok szabadidő (napi 2-3x öntözés) dolga. Sok földdel egy egyszerű halandónak is sikerülhet.

2017. márc. 20. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Nekünk is volt az erkélyen hajnalka.Nagyjából úgy nézett ki mint a fotón a láda is kb akkora volt,de mi nem tápoztuk.
2017. márc. 20. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ez érdekes, hogy ugyanazzal a növénnyel ennyire eltérőek a tapasztalatok, hogy valakinek sok gondozásra volt szüksége, hogy nőjön, másnál meg tápozni sem kellett, úgy is nőtt.


Lehet, hogy a hajnalka fajtájától is függ? Nem tudom, mekkora variációk vannak hajnalkában.

2017. márc. 20. 08:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!