Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a Bettám baja?...

Mi lehet a Bettám baja? Betegnek tűnik!

Figyelt kérdés
Pár napja válaszokat keresek,hogy mi lehet a kis Bettám baja... Eddig kis mozgékony,virgonc volt,de pár napja csak az aljzaton gubbaszt,néha eldől (mintha nem tudná koordinálni a mozgását). Nehézkesen,de felküzdi magát levegőért és amikor meglát próbálja illegetni-billegetni magát nekem,de utána teljesen kimerülten visszafekszik... Nagyon a szívemhez nőtt,mindent megpróbálok megtenni érte,ezért tanácsokat várok,hogy mit tegyek és,hogy mi is lehet a problémája! Kérlek írjatok!
2010. jún. 4. 14:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Milyen akváriumban van?
2010. jún. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Szia!


Abszolute, teljes mértékig ugyan ez volt a Bettám baja. Nem tudom, van-e az akváriumodban vízmelegítő, mert nem szabad, hogy túl hideg legyen a vize. Én sokat olvasgattam, hogy vajon mitől is történhetett, és ugyan így, fórumokon kérdezgettem, de megfelelő válaszra nem akadtam. Így hát, fogtam magam, és elmentem az állatkereskedésbe, ahol egy nagyon rendes férfi, aki már nagyon régóta foglalkozik Bettákkal, meg akvarizál, azt mondta, hogy megfázás volt. Ezek után még kaptam olyan válaszokat is, hogy vitamin hiány. Nem túl válogatós halak, de ragadozók, azt azért valljuk meg. Szóval, én ezek után szereztem be egy vízmelegítőt, amit már akár pár száz forintért is kaphatsz, és élő eleséggel kezdtem etetni. A víz hőmérsékletét átlagban 27-28 fokon tartottam, napi háromszor etettem, és büszkén kijelenthetem, hogy az én egyetlenem, a mai napig is boldogon úszkál a medencéjében! :D Sok szerencsét, remélem segítettem.

2010. jún. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


A Bettám nem túl nagy akviban van,de ahol vettem azt mondta az eladó,hogy az teljesen megfelel neki!(kb 4-5l-es)


Vízmelegítőm sajnos nincs,de a válaszod után mindenképpen szeretnék beszerezni egyet,remélem ilyen pici akváriumba valót is tartanak. Akkor ezek szerint,ha meglesz a vízmelegítőm,akkor számíthatok rá,hogy felépül?! Nagyon jó lenne! Vitaminokat Te is adtál neki? és a vitaminokon belül milyen félét ajánlanál? Élő eleségből pedig tubiflex vagy inkább szunyoglárva a jobb?


Mégegyszer nagyon szépen köszönöm,hogy írtatok,remélem még az utobbi kérdésekre is választ kapok! További szép napot!

2010. jún. 5. 11:57
 4/6 anonim válasza:

Újra én! :D


Egy Sziámi harcoshalnak, az teljesen tökéletes, mondjuk az enyém egy 15 literes akváriumban tengeti a napjait! :) De szerintem az első kérdező, arra volt kíváncsi, hogy milyen formájú az akváriumod. Gömb, vagy egyszerű, hagyományos. A gömb aksiban a halak állítólag megzavarodhatnak, nem tesz túl jót nekik a hajlított üveg, mert azon keresztül a külső világot megtörve látják. Talán erre gondolt a kérdező, hogy ezért lehet beteg a halad.

Hát, nagy valószínűséggel igen, felépül, szorítok értetek. :) Az én halam mikor ilyen állapotba került, nagyon rosszul éreztem magam, pedig sokan azt mondták, csak egy hal, de én ugyan úgy megszerettem - két hónap alatt -, mint mondjuk egy macskát. Igazság szerint, én tapasztalatból, a tubit ajánlanám. Ha fagyasztottat veszel, nagyon vigyázz vele, mert bármilyen fertőzés veszélye is felléphet. Én saját kajcsival próbálkoztam, nem vettem ilyeneket. Halmájat adtam neki, meg marha szív darabkát, apró darabokra vágva. A Halmáj, nagyon egészséges, sok benne a vitamin. Ezért bátorkodtam nem minden féle bolti eledellel meglepni a halamat, mert sok rosszat hallottam már a fagyasztott kajákról.

Nagyon remélem, sikerül meggyógyítanod, és tudtam segíteni! :) Szurkolok nektek!


(második válaszoló voltam)

2010. jún. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szia!:)


Igen,nagyon meg lehet szeretni őket,nekem is nagyon a szívemhez nőtt a kis szépség!^^ Amúgy a halmájról,mint eleség még nem is nagyon hallottam,de mindenképpen megfogadom a tanácsod! Szerintem Sámson (a halam) amúgy is unja már a szárított szúnyoglárvát,a lemezes színélénkítő betta tápot pedig meg se "szagolja"!:D Remélem ez beválik,és már a vízmelegítő beszerzése is folyamatban van,szóval remélem rendbe jön!:)

Az akvim amúgy normál,annyiból másabb a többinél,hogy nem üveg,hanem műanyag,de nem torzít szerencsére!

Még egyszer nagyon szépen köszönöm kedves "második válaszoló" a sok jó tanácsot,tényleg sokat segítettél! Remélem sikerrel járok!:)

2010. jún. 5. 22:45
 6/6 anonim válasza:

Szia!

A Vízmelegítőt én is csak ajánlani tudom,kudarcot biztos nem vallasz vele. :) Bár elég bátor dolog volt anélkül tartani,látván,h a boltokban is kis helyen tartják,amit én zokonveszek és állatkínzásnak veszem a dolgot. :S Én is nagyon megszerettem az első bettámat,de sajnos az egyik hal megtépázta,így mechanikai sérülése lett,visszanövesztette vmennyire az úszóját,de elkezdett fehéredni/fakulni a kis túlélőm :( Én is mindent megtettem,amit tudtam. Annyira apukás volt,a kis halakat mindig óvta,most van egy másik, ő más milyen,de valljuk be,hiányzik,m velem együtt gyógyulgatott.

A szúnyoglárvát se jóó,ha mindig azt kapja,m kicsit változtatni kell a kajáin,válogatni,h egészséges kegyen és am. is,ha nagyobb szemes a lárva,akkor vigyázni kell kicsit vele,mert szokott bajokat csinálni!:S Az élő kajával kapcsolatban és a fagyasztottal nem volt még rossz tapasztalatom,a páromnak se,aki 20éve akvarizál,de hiába ragadozó a betta,lehet ha nincs hozzászokva ehhez se szagol hozzá,ahogy írtad,az előző nekem ilyen volt. :) De SOK SIKERT NEKTEK!;) Fel a fejjel :)

2010. jún. 6. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!