Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Csigasügereknek honnan szerezz...

Byakko kérdése:

Csigasügereknek honnan szerezzek csigaházat?

Figyelt kérdés
Csigasügereket szeretnék tartani de nem tudom honnan szerezhetnék csigaházat. Tudom hogy az éti csigaház is jó de felénk nincs túl sok. Esetleg kecskeméten tudtok mondani helyet ahol találhatok üres csigaházat ?

#csiga #csigaház #sügér #multicsigasügér
2018. jan. 6. 23:27
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Azok eszik a csigákat? Kálciumkészítmény nem jó?
2018. jan. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem, a csigasügerek a csigaházakban szeretnek bujkálni. Egyébként nem tudom honnan szerezhetnél, éppenséggel nálunk még vannak üres házak a környéken, de én éticsigával ami él is évek óta nem is találkoztam szinte, a hülye csigaszedők teljesen kiírtották őket.
2018. jan. 7. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Keress fel facebookon afrikai óriás csigás (achát csigás) csoportokat, ott biztosan vannak olyanok, akiknél akad nagy méretű csigaház.
2018. jan. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem az éticsiga háza kicsi is lenne, bár néha találni egész nagyokat is. Talán a fehérsávos éticsiga Kecskemét határán a bozótos helyeken is megtalálható ezek jóval nagyobbak de ritkábbak is mivel csak nemrég honosított. Az biztos, hogy gyűjtögetéssel keservesen fog összejönni a kellő és megfelelő méretű csigaház.:D 1halra legalább 2-3db.
2018. jan. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én akiket kérdeztem meg képeken láttam azok mind éti csigaházakat használtak.
2018. jan. 8. 18:55
 6/7 Salx Narval ***** válasza:
Tök mindegy ,hogy milyen csigaház csak jó legyen. Én sem állítottam, hogy nem lehet jó csak amiket én szedtem azok kicsinek tűntek 1-1 nagyobb volt itt-ott elvétve. Egy tanácsot azért adnék, a csigaházak csúcsára kell ütni egy-egy apró lyukat, hogy a víz átfolyhasson rajtuk és ne szorulhasson meg bennük a levegő, ez veszélyes lehet az esetlegesen beleszoruló halakra nézve.
2018. jan. 9. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mondom, hogy achát csiga háza kell! Nekem is vannak, némelyik fajnak tenyérnyire is megnő a háza. Volt már ilyen az egyik csigás fb. csoportban, hogy afrikai sügereknek keresett valaki csigaházakat, és a tenyésztők tudtak neki küldeni.
2018. jan. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!